Skaling Kraków – jak przebiega zabieg?

Każdy z nas chciałby mieć piękny uśmiech i zachwycać nim każdego dookoła. Jednak większość z nas ma problemy z utrzymaniem prawidłowej higieny jamy ustnej. Nie wystarcza przecież regularne mycie zębów. Oczywiście jest to podstawa, ale nie uchroni nas to przed wszystkimi problemami dotyczącymi jamy ustnej. Ważne są wizyty kontrolne oraz regularne usuwanie kamienia nazębnego. Skaling Kraków – o tym zabiegu będziemy dzisiaj mówić.

Skaling Kraków – dbaj o uśmiech

Omawianie tego zabiegu należy rozpocząć od samej definicji kamienia nazębnego. Jest to nic innego jak płytka nazębna, która uległa zmineralizowaniu. Wydaje się nic poważanego i większość osób niweluje ten problem. Jednak zbyt wiele kamienia na zębach może prowadzić do głębokich stanów zapalnych całego przyzębia. Na kamieniu bowiem zbierają się bakterie, które mogą być przyczyną wielu chorób zębów i dziąseł. Oczywiście pomijamy tutaj naturę estetyczną kamienia nazębnego, bo to kwestia bezdyskusyjna. http://3gdentist.eu/oferta/profilaktyka/

Skaling - zabieg przeprowadzany w KrakowieKamień jest usuwany podczas zabiegu piaskowania lub skalingu. Ten drugi zabieg polega na usuwaniu osadu za pomocą ultradźwięków skalerów stomatologicznych. Generowane są drgania, których częstotliwość wynosi kilkadziesiąt tysięcy razy na sekundę. Skaler poprzez przyłożenie do zęba przenosi drgania na płytkę nazębną. Kamień pod wpływem drgań pęka i można go łatwo usunąć.

Zabieg skalingu powinien być przeprowadzany co najmniej raz do roku. Jeśli istnieje jednak taka potrzeba nie ma przeciwwskazań, żeby powtórzyć go nawet co dwa miesiące. http://3gdentist.eu/oferta/profilaktyka/

Skaling Kraków – wybierz 3G Dentist

Szukasz dentysty, u którego zabieg skalingu w Krakowie będzie szybki, a terminy nie są odległe? Wybierz 3G Dentist – sprawdzonych specjalistów z zakresu profilaktyki i stomatologii estetycznej. W ramach usług z tego zakresu polecamy dodatkowo zabiegi: piaskowania, fluoryzacji i wybielania zębów. Zapraszamy!

Adres: ul. Kielecka 1/02
31-526 Kraków
Telefon: +48 533 777 678
E-mail: office@3gdentist.eu