Videodermatoskop – do czego służy?

Prewencja i badania kontrolne nadal nie są regularnie stosowane przez wielu obywateli naszego kraju. Dbanie o zdrowie, odpowiednie odżywianie i aktywny styl życia jest kwestią kluczową, by uchronić się od wielu chorób i dolegliwości. Równie ważne są regularne badania kontrolne, które umożliwiają wykrycie zmian chorobowych na wczesnym ich etapie. Videodermatoskop jest jednym z urządzeń, które pozwala nam na zdiagnozowanie nowotworów skóry,a dzięki temu podjecie szybkiego leczenia.

Badania profilaktyczne skóry

videodermatoskop

Bardzo często nasze kontrolne badania ograniczają się do pobrania i zdiagnozowania krwi czy moczu. Jednak technologiczne zaawansowanie maszyn i specjalistycznych urządzeń medycznych pozwala nam nam na dużo dokładniejsze badania powierzchni naszego ciała i wewnętrznych organów. Jednym z podstawowych badań, któremu powinniśmy się poddać jest przeanalizowanie naszych znamion na ciele. Badanie to przeprowadza się przy użyciu sprzętu, jakim jest videodermatoskophttp://www.consultronix.pl/oferta/dermatologia/dermoskopia-i-mikroskopia-konfokalna/dermoskopia/wideodermoskopy-i-mapowanie-ciala/bodystudio

Videodermatoskop – jak działa?

Videodermatoskop - badanie

Głównym zadaniem videodermatoskopu jest mapowanie powierzchni ciała i wykrywanie znamion, które mogą mieć podłoże nowotworowe. W tym procesie pomagają wskaźniki laserowe, dokumentujące skórę w jednolity sposób. Wystarczy zaledwie 10 min by otrzymać szczegółowe powierzchni skóry. Oprogramowanie zagwarantowane przez producenta pozwala na szybką obróbkę i interpretację otrzymanych zdjęć. Videodermatoskop dostępny jest w ofercie firmy Consultronix. Jest to prężnie rozwijająca spółka, która oferuje wysokiej jakości akcesoria i sprzęty medyczne. Consultronix poza standardową ofertą proponuje także punkty serwisowe.

Dowiedz się więcej:

CONSULTRONIX S.A.
ul. Przemysłowa 17
32-083 Balice
+48 12 290 22 22
biuro@cxsa.pl