Leasing na maszyny – na czym polega?

Prowadzenie firmy łączy się z wieloma wydatkami. Począwszy od wynagrodzenia dla pracowników po nowe urządzenia niezbędne do pracy. Jednak nie zawsze posiadamy fundusze wystarczające do pokrycia tak dużych kosztów. Na pomoc przychodzi leasing na maszyny, który sprawdzi się świetnie zarówno w przypadku mniejszych jak średnich firm. Dzisiaj podsumujemy jakie warunki trzeba spełniać i jakie są korzyści takiej umowy leasingowej? http://www.leason.pl/7-najczesciej-zadawanych-pytan-o-leasing-maszyn-i-urzadzen/

Które maszyny podlegają leasingowi?

Leasing na maszyny do firm

Zdecydowanie najłatwiej zdobyć leasing na maszyny nowe, które nie tracą szybko na wartości. Ze względu na to, że posiadają numer seryjny łatwo je wystawić na rynku wtórnym. Jednak anie tylko nowe urządzeni podlegają leasingowi. Możliwy jest bowiem leasing maszyn używanych, czy takich, które bardzo szybko spadają ja wartości, tak jak na przykład maszyny drukarskie. W tym przypadku najwięcej zależy od wieku maszyny, jednak jest to bardzo indywidualna kwestia dlatego zawsze warto wysłać zapytanie.

Leasing na maszyny – jak się o niego ubiegać?

Leasing maszyn budowlanych

Aby złożyć wniosek o leasing na maszyny zazwyczaj potrzebujesz standardowych dokumentów. Przykładowo, firma Leason z Krakowa rozpatruje wypełniony wniosek leasingowy, faktura pro forma za maszyny (a także jej techniczną charakterystykę) oraz finansowe dokumenty z ostatnich dwóch lat. Następnym krokiem, gdy chcesz otrzymać leasing na maszyny jest szczegółowa wycena maszyny wykonana przez rzeczoznawcę. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku istotna jest pierwsza wpłata, która zwykle stanowi 10% wartości maszyny.

Jeśli interesuje Cię leasing nasz maszyny skontaktuj się z:

Leason
Os. Złotej Jesieni 6/6,
31-826 Kraków
biuro@leason.pl