Dextroza- odżywka węglowodanowa dla sportowców

Chodzisz na siłownie i nie wiesz jaki preparat wybrać, żeby uzupełnić utracony podczas wysiłku fizycznego glikogen w mięśniach? Sprawdź preparaty zawierające Dextrozę – cukier prosty, który jest  świetnym źródłem energii i przyspiesza regeneracje po treningu. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej jego właściwościom.

Dextroza – dla bilansu energetycznego organizmu

Odżywka dla sportowców - dextrozaDextroza jest chętnie używana przez osoby, które uprawiają kulturystykę albo sporty siłowe, ponieważ jest ona najlepszym transporterem kreatyny. Jest ona niczym innym, jak cukrem prostym, który ma podobne działanie do glukozy, a mianowicie zwiększa bilans energetyczny całego organizmu. http://mamutpro.pl/109-dextroza

Dzięki dextrozie jesteś w stanie zwiększyć wytrzymałość podczas treningu oraz ogólną wydolność organizmu. Najchętniej jest ona wybierana przez osoby, które jeżdżą na rowerze, biegają lub pływają. Jest to świetne rozwiązanie zarówno przed, jak i po treningu. Po spożyciu suplementu cukier we krwi się podnosi, co pozytywnie wpływa na trzustkę, która wydziela hormon anaboliczny – insulinę. Insulina natomiast wyłapuje cząsteczki cukru z krwi i transportuje je do mięśni, dzięki czemu mają one więcej siły i wytrzymałości. Dodatkowo insulina podczas tego procesu transportuje kreatynę i aminokwasy.

Dextroza – dawkowanie

Dextrozę można dawkować na dwa sposoby.

  • przed i po treningu siłowym w połączeniu z kreatyną
  • po przebudzeniu się rano

Należy pamiętać, że tak jak każdą substancję, tak i dextrozę należy przyjmować z rozmysłem i nie przekraczać dawki zalecanej na opakowaniu. Jest ona sprzedawana głównie w formie proszku, ale dostępne są również wersje w tabletkach,

Suplementy diety dla sportowców – wybierz MamutPro

Dextroza w proszkuFirma MamutPro jest sprawdzonym sklepem z odżywkami dla sportowców. Bogaty asortyment, który jest przeznaczony do stosowania podczas różnych treningów stawia firmę na jednym z pierwszych miejsc w branży. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą firmy!

Adres: ul. Ofiar Oświęcimia 4
32-626 Jawiszowice
Telefon: +48 530 676 683
E-mail: kontakt@mamutpro.pl