Wkłady koronowo- korzeniowe – Kraków

Właśnie złamała Ci się ząb, ale stomatolog powiedział, że jest możliwość uratowania go? W takim przypadku przeczytaj nasz artykuł – wkłady koronowo- korzeniowe Kraków i dowiedz się więcej na ten temat!

Wkłady koronowo- korzeniowe – Kraków. Jak wygląda leczenie?

Większość przypadków pacjentów, których kwalifikuję się do odbudowy protetycznej ma podobny schemat leczenia, w którym wykorzystuje się wkłady koronowo-korzeniowe np. w wykonane w Krakowie. Korona zęba ulega zniszczeniu, ale pacjent posiada zdrowe korzenia. Jedną możliwością odbudowy zniszczonego zęba jest wykonanie nowej korony protetycznej. Jednak lekarz musi mieć ją na tym osadzić. Do tego celu służy właśnie wkład koronowo- korzeniowy wykonywany w Krakowie. Wkłady k-k, to inaczej mówiąc protezy korzenia. Są to sztywny, które wkłada się do korzenia zęba, aby później lekarz protetyk mógł na tym osadzić koronę protetyczną. Jednak zanim do tego dojdzie trzeba przeleczyć kanałowo zęba i sprawdzić, czy korzeń ma odpowiednia długość, aby osadzić w nim wkład koronowo – korzeniowy.

Materiał wkładów koronowo-korzeniowych

Wkłady koronowo – korzeniowe mogą być wykonane z różnych materiałów. Lekarz stomatolog dobiera je w zależności od tego, jaka korona protetyczna lub punkt mostu mają być później na nim zacementowane. Może to być stal, złoto, tlenek cyrkonu (pełnoceramiczny) lub włókno szklane.