Sgti flex covid 19 ag – jak wykonać domowy test na koronawirusa

Obecnie w aptekach znaleźć można testy na COVID, które wykonać można samodzielnie w domu. Należy do nich także sgti flex covid 19 ag, który wykrywa także wariant Omicron. Jak wykonać taki test i czy jest on skuteczny?

Sgti flex covid 19 ag – co to za test?

Sgti flex covid 19 ag to antygenowy test, który wykrywa obecność wirusa w organizmie badanego. Jest on dostępny w wielu aptekach w Polsce i służy do samodzielnego wykonania w domu. Nie jest to jednak oficjalny test i aby uzyskać pewny wynik test trzeba wykonać w przeznaczonym do tego miejscu. Domowe testy bowiem nie są aż tak skuteczne. Jednak jeśli nie masz skierowania na oficjalny test i chcesz się upewnić, istnieje duże prawdopodobieństwo, ze wykryje on obecność wirusa, w tym także nowy wariant, jakim jest Omicron.

Jak wykonać antygenowy test na koronawirusa?

Do wykonania testu sgti flex potrzebny jest jedynie wymaz z nosa. W opakowaniu znajduje się specjalna szpatułka, którą można go pobrać. Włóż ją w obie dziurki w miarę głęboko i obróć patyczek kilka razy. Towarzyszyć może temu mały dyskomfort. Takim sposobem wymaz zostanie pobrany. Następnie należy umieścić taki patyczek w specjalnym roztworze i przetrzymać go w nim przez pewien czas. Później wyjmij go i przelej kilka kropli roztworu na test. Wynik otrzymasz po około 15 minutach i dowiesz się czy jest pozytywny, czy negatywny.