Tabletki na infekcje intymne pod lupą

Niestety infekcje intymne nie należą u kobiet do rzadkości, co wynika przede wszystkim z budowy fizjologicznej ich ciała. Na szczęście można sobie z nimi radzić i pomagają w tym przede wszystkim tabletki na infekcje intymne, które dostępne są w aptekach. Co zawierają takie preparaty i co warto o nich wiedzieć? Serdecznie zachęcamy do lektury.

Co zawierają tabletki na infekcje intymne?

Takie preparaty to przede wszystkim środki dopochwowe, które sprawdzają się w przypadku objawów takich jak swędzenie, pieczenie oraz ból. Tabletki na infekcje intymne – a konkretnie globulki – mają także różnego rodzaju korzystne bakterie, mające przywrócić równowagę w miejscach intymnych. Przykładem są pałeczki Lactobacillus gasseri, które powinny dominować w pochwie, przede wszystkim ze względu na fakt utrzymywania jej kwaśnego odczynu i tym samym zapobiegania rozwojowi patologicznych bakterii.

 infekcje intymne

Jak stosować takie preparaty?

Tego typu środki trzeba stosować zgodnie z zaleceniami producenta. Dodatkowo koniecznie należy udać się do lekarza, jeśli objawy trwają przez dłuższy czas i nie mijają. Wówczas niezbędna jest wizyta u ginekologa, który może zalecić przyjmowanie silniejszych preparatów, a często również antybiotyków. Jak widać tabletki na infekcje intymne to istotne wsparcie w radzeniu sobie z infekcjami. W niektórych przypadkach nie obędzie się jednak bez fachowej pomocy ginekologa.