Gdzie i jak można przeprowadzić test na ojcostwo w Wałbrzychu?

Testy genetyczne dają obecnie największego prawdopodobieństwo dokładnego zbadania, czy dany mężczyzna jest biologicznym ojcem badanego dziecka. Dają one 100% pewności przy wykluczaniu ojcostwa i 99,9% przy jego potwierdzaniu. Jeśli chcesz dowiedzieć się gdzie i w jakich sytuacjach, można przeprowadzić taki test na ojcostwo w Wałbrzychu, to zapraszam do tego artykułu!

Jak wygląda test dna na ojcostwo?

Jest kilka możliwości na przeprowadzenie badań o ojcostwo. Najmniej inwazyjne jest pobranie materiału poprzez mikroślady, czyli np. przez wymaz z wewnętrznej strony policzka, pozostały na szczoteczce do zębów, cebulkę włosów, smoczek, gumę czy maszynkę do golenia. Może to być więc pobrane w sposób nieświadomy dla osoby badanej. W zależności od centrum poboru możesz przeprowadzić takie badania anonimowo lub nie. Wyniki testu powinny zostać przedstawione po około 2 tygodniach.

Test na ojcostwo w Wałbrzychu

Aby przeprowadzić test na ojcostwo w Wałbrzychu, musisz udać się do odpowiedniego laboratorium badającego DNA lub też zamówić taką usługę online. Jednym z nich jest firma Gentest. Test może zostać przeprowadzony jeśli:

  • chcesz przeprowadzić test na ojcostwo wyłącznie dla swojej wiedzy
  • chcesz ustalić ojcostwo, aby ukazać wyniki w postępowaniu sądowym

Co ciekawe, obecnie test na ojcostwo w Wałbrzychu można przeprowadzić również bez udziału ojca. Pobór materiału może odbyć się poprzez osobę spokrewnioną z domniemanym ojcem.