Z czego wynika zapominanie w ciąży?

Wiele kobiet zmaga się z zapominaniem w ciąży. Dlaczego ta przypadłość jest tak popularna? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

Czym jest zapominanie w ciąży?

Niewiele osób wie, ale ciąża bardzo często wiąże się z utratą koncentracji oraz problemami z pamięcią. Wiele kobiet skarży się na ciągłe zapominanie w ciąży. Schorzenie to ma nawet swoją kliniczną nazwę. Przyczynami takiego stanu rzeczy są właśnie hormony. To one powodują pogorszenie naszej kondycji poznawczej. Nie jest to jednak groźna przypadłość. Po porodzie zazywczaj wszystko wraca do normy. Jednak potrzeba do tego trochę czasu. Kiedy poziom hormonów w naszym organizmie się ustabilizuje możemy liczyć na poprawienie naszej pamięci. Warto jednak wstanie błogosławionym bardzo uważać na samo roztargnienie, aby nie wywołać problemów. Zapominanie jest bowiem bardzo poważną dolegliwością, która często wiąże się z wypadakmi itp.

Jak sobie radzić z utratą koncentracji w ciąży?

Zapominanie w ciąży może stać się niezwykle uciążliwe w codziennym funkcjonowaniu. Niestety farmakologia nie wchodzi tutaj w grę. Warto stosować sprawdzone sposoby czyli zapisywanie, nagrywanie swoich myśli oraz zadań na dany dzień. Możemy też ćwiczyć swoją uważność za pomocą wielu sprawdzonych psychologicznych technik. Dzięki temu będziemy stymulować swój umysł do lepszego zapamiętywania. W internecie znajdziesz wiele poradników znanych ekspertów, w których znajdziesz informacje jak ćwiczyć w odpowiedni sposób. Również takie metody przydadzą się po porodzie.