Fastethernet CISCO – zadbaj o właściwe działanie sieci

Nie wiesz czym jest Fastethernet CISCO oraz w jaki sposób można go wykorzystać? W dzisiejszym wpisie pragniemy zapoznać Was z informacjami dotyczącymi tego tematu. Zapraszam/y do lektury!

Fastethernet CISCO – co to jest

Urządzenia jakimi jest Fastethernet CISCO są specjalnym rodzajem switch’a internetowego, który odpowiada za prawidłowe połączenie pomiędzy podłączonymi do sieci komputerowej urządzeniami. Jest on następcą standardu Ethernet, który charakteryzował się mniejszą prędkością. Jeśli zależy Ci na tym, by Twoja sieć działała niezawodnie, koniecznie kup to urządzenie. Warto dodać, że switch’e te wyróżniają się niezawodnym oraz szybkim transferem danych jednocześnie do kilku jednostek. Może on działać zarówno w małych, jak i dużych firmach.

Fastethernet – jak on działa?

Fastethernet CISCO posiada porty LAN, które wpływają na zwiększenie wydajności sieci. Dzięki nim można obsługiwać sieć WLAN. Najpopularniejszą metodą na podłączanie switch’a do sieci jest plug and play. Warto dodać, że switche te odpowiadają za mapowanie adresów MAC, urządzeń znajdujących w sieci. Za ich pośrednictwem transferowane są dane do odpowiednich jednostek.

fastethernet cisco