Fotowoltaika Trzebinia – zalety montażu

Instalacja fotowoltaiki w Trzebini i innych miejscowościach w Małopolsce i Śląsku przynosi wiele korzyści nie tylko dla kieszeni użytkowników, ale przede wszystkim dla środowiska. To odnawialne źródło energii wykorzystuje energię pochodzącą ze słońca w celu przekształcenia jej prosto w energię elektryczną. Dzisiaj przedstawimy zalety, jakie niesie ze sobą montaż paneli w szczególnie zanieczyszczonych regionach kraju.

Fotowoltaika Trzebinia – dbaj o środowisko

Jak zapewne wiecie okolice Krakowa, Śląsk to jedne z najbardziej zanieczyszczonych rejonów Polski. Nikogo więc nie dziwi, że fotowoltaika w takich miejscowościach jak Trzebinia zyskała sobie wielu popleczników. Przedstawiamy listę korzyści dla środowiska i kieszeni, które niesie ze sobą montaż systemów fotowoltaicznych:

  • Redukcja emisji dwutlenku węgla – panele fotowoltaiczne nie emitują CO2 – podczas produkcji energii do atmosfery nie są więc uwalniane żadne, szkodliwe związki gazów cieplarnianych.
  • Energia wykorzystana do produkcji podzespołów systemów fotowoltaicznych zwraca się już po 2-3 latach od momentu rozpoczęcia działania instalacji.
  • Konstrukcja fotowoltaiki w TrzebiniNiskie koszty używania – system jest praktycznie bezobsługowy, ponieważ nie jest wyposażony w elementy ruchome i zbudowany jest przy wykorzystaniu technologii półprzewodnikowej.
  • Długi okres gwarancji – nawet do 25 lat na wszystkie podzespoły.
  • Korzyści finansowe – zwrot z inwestycji dla gospodarstw prywatnych to 10 lat, natomiast dla firm 7 lat.
  • Równowaga elektroenergetyczna – produkcja energii przypada na te pory dnia, w których występuje największe zapotrzebowanie na energii. Pokrywa to szczytowe zapotrzebowanie na prąd.
  • Pełne wykorzystanie energii – panele przetwarzają nie tylko promieniowanie bezpośrednie, ale też odbite i rozproszone, kiedy dzień jest pochmurny.

Fotowoltaika Trzebinia – skorzystaj z instalacji firmy Elve

Fotowoltaika w Trzebini to potrzeba – województwo Małopolskie jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych w Polsce. Z firmą Elve możesz nie tylko chronić środowisko, ale też oszczędzać. Skontaktuj się z doradcą i zapytaj o program PROSUMENT lub pożyczki na instalacje fotowoltaiczne w Twojej miejscowości.

Adres: Kazimierza Wielkiego 58/7, 30-074 Kraków
Telefon: 12 200 21 00
E-mail: info@elve.pl
elve.pl/fotowoltaika-malopolska-andrychow/#trzebinia