Leasing zwrotny maszyn – na czym polega?

Z języka angielskiego leasing zwrotny określa się mianem „sale and lease back” – nazwa ta jest całym sednem tego zagadnienia. Jest to szczególna forma transakcji leasingowej, a jej istotą jest powiązanie umowy leasingowej z umową sprzedaży, która ją poprzedza. W leasingu zwrotnym maszyn leasingobiorca sprzedaje środki inwestycyjne firmie leasingowej, jednak równocześnie zastrzega sobie prawo do ich użytkowania – warunki ustalone są w umowie. Ta formuła zmienia przedmiot umowy – teraz dotyczy on zmiany praw własności – w sensie ekonomicznym właściciel przedmiotu się nie zmienia.

Leasing zwrotny maszyn – korzyści dla firmy

Leasing zwrotny jest w obecnych warunkach ekonomicznych bardzo ważnym elementem finansowania zewnętrznego – pełni silną funkcję kredytową. W przypadku, kiedy firma znajduje się w Umowa leasingu zwrotnego maszyntrudnej sytuacji finansowej (np. grozi jej utrata płynności), może ona sprzedawać środki trwałe, których jest właścicielem, żeby tą płynność odbudować. Jednostka tym samym zwiększa swoje aktywa obrotowe, a jednocześnie nad może korzystać z środków trwałych. Umowa leasingu zwrotnego nie dotyczy jedynie maszyn, ale także: nieruchomości, innych urządzeń technicznych, sprzętu – nawet informatycznego. Najistotniejszą korzyścią wynikającą z leasingu zwrotnego jest więc zwiększenie płynności przedsiębiorstwa. Oczywiście, tak samo jak w przypadku zwykłej umowy leasingu jednostka gospodarcza osiąga istotne korzyści podatkowe oraz kapitałowe.

Leasing zwrotny przynosi korzyści przede wszystkim jednostkom, które posiadają środki trwałe o wysokiej jakości, a które jednocześnie mają niedobór kapitału obrotowego i chcą go pozyskać w krótkim czasie na dalsze inwestycje. Nie ma obostrzeń, co do wielkości, jakiej musi być przedsiębiorstwo starające się o pozyskanie leasingu zwrotnego na maszyny. Mogą być to zarówno duże przedsiębiorstwa, jak i małe firmy. Branża również nie ma znaczenia. Leasing zwrotny świetnie sprawdzi się w logistyce, usługach, ochronie zdrowia czy transporcie.

Leasing zwrotny na maszyny – sprawdź Leason

Firma Leason z Krakowa od lat pomaga polskim przedsiębiorstwom w pozyskiwaniu zewnętrznych źródeł finansowania, takich jak leasing zwrotny na maszyny i urządzenia. Zachęcamy do kontaktu z doradcami:

Adres: Os. Złotej Jesieni 6/6, 31-826 Kraków
Telefon: +48 508 747 525
E-mail: biuro@leason.pl
Więcej informacji: http://www.leason.pl/leasing-zwrotny-jak-go-uzyskac-i-co-mozna-finansowac-cz-1/