Fotowoltaika Sosnowiec – dbaj o środowisko i oszczędzaj!

Fotowoltaika w Sosnowcu, Katowicach czy innych miejscach na Śląsku zdominowała branżę bezpiecznego dla środowiska pozyskiwania energii elektrycznej. Popyt na montaż paneli fotowoltaicznych jest coraz większy na tym obszarze, ponieważ firmy i gospodarstwa domowe zaczynają zdawać sobie sprawę z potrzeby ochrony środowiska. A to nie jedyna zaleta, którą otrzymasz montując fotowoltaikę – przede wszystkim oszczędzasz!

Fotowoltaika Sosnowiec – jak otrzymać dotację?

Fotowoltaika - herb SosnowcaTych, których interesuje montaż fotowoltaiki w Sosnowcu czy w innych miejscowościach Śląska, na pewno zaciekawi fakt, że można na nią otrzymać dotację, nawet do 20% całej kwoty – jest ona bezzwrotna. Drugą możliwością na otrzymanie dofinansowania do paneli fotowoltaicznych jest wzięcie pożyczki na bardzo korzystnych warunkach:

  • pożyczkę można spłacać nawet 12 lat!
  • kwota pożyczki to około 80% kosztów kwalifikowanych wyrażonych w wartości netto
  • pożyczkę można umorzyć nawet w 40%
  • oprocentowanie preferencyjne wynosi jedynie 3% rocznie
  • UWAGA: taką pożyczkę można otrzymać w przypadku instalacji fotowoltaiki powyżej 10kW

Co jeszcze musisz wiedzieć na temat fotowoltaiki?

Istotne jest uświadomienie sobie różnicy w działaniu paneli fotowoltaicznych i kolektorów słonecznych. Te drugie zamieniają energię słoneczną w cieplną, natomiast fotowoltaika powoduje konwersję energii słonecznej w elektryczną. Co ważne, tak pozyskaną energię można przechowywać lub odsprzedawać. Koszt całej instalacji zależy od mocy (kWp). Cena jednostkowa maleje wraz ze wielkością instalacji. Żywotność paneli fotowoltaicznych sięga nawet 25 lat, a producenci najczęściej dają dożywotnią gwarancję na wszelkie naprawy. Dzięki fotowoltaice w Sosnowcu wiele firm i gospodarstw domowych oszczędziło na rachunkach od lokalnych dostawców – w końcu są właścicielami własnej, małej elektrowni.

Fotowoltaika Sosnowiec – tylko z firmą Elve!

Elve to firma, która swoją działalność rozciąga na teren Małopolski i Śląska. Zajmuje się ona instalacją paneli fotowoltaicznych, które są niezwykle popularne w firmach i gospodarstwach prywatnych. Skontaktuj się z doradcami i zapytaj o możliwość dotacji i indywidualną wycenę inwestycji:

Adres: Kazimierza Wielkiego 58/7, 30-074 Kraków
Koordynator ds. fotowoltaiki w SosnowcuKrzysztof Szewczyk:
Telefon: 889 209 302
E-mail: k.szewczyk@elve.pl
http://elve.pl/fotowoltaika-slask-sosnowiec/