Wyciąg protetyczny – niezbędny w każdej pracowni!

W naszych wcześniejszych wpisach możesz przeczytać o tym, jak urządzić gabinet protetyczny. Wspominaliśmy już o biurkach protetycznych i ich odpowiednim oświetleniu i wyposażeniu, wtryskarkach, piecach do napalania porcelany, a dzisiaj przekażemy Wam podstawowe informację na temat wyciągu protetycznego, który jest niezbędny w pracy każdego protetyka.

Wyciąg protetyczny – nieodłączny element pracowni

Wyciąg protetyczny powinien być podłączony bezpośrednio do stołu protetycznego. W wielu pracowniach, jest on jednak pomijany, a nie można zapominać o jego funkcji. Taki sprzęt nie tylko pomaga w utrzymaniu czystości w pracowni protetycznej, ale także pozwala zadbać o zdrowie pracownika. Używając wyciągu podczas pracy technik jest mniej narażony na wdychanie szkodliwych, chemicznych oparów i pyłków – pracuje w końcu przy obróbce metalu i porcelany. Płuca technika protetycznego są więc szczególnie narażone na choroby zawodowe.Wyciąg protetyczny używany w laboratorium

Wybierając wyciąg protetycznych trzeba zwrócić uwagę na parę istotnych kwestii. Przede wszystkim chodzi tutaj o cenę worków, które jednocześnie są filtrami. Należy je okresowo wymieniać, dlatego warto zapoznać się z ofertą, którą obok jakości będzie miała także satysfakcjonującą cenę. Wielu dostawców sprzętu protetycznego oferuje pracowniom zamienniki takich worków – te oryginalne, od zachodnich dostawców są niestety bardzo drogie. Inną alternatywą jest zakup wyciągu protetycznego, który będzie wyposażony w filtr wodny. Jednorazowo jest to opłata wyższa niż za normalny wyciąg, jednak szybko okazuje się, że w eksploatacji taki sprzęt jest dużo tańszy. Jeśli zdecydujesz się na wyciąg z filtrem wodnym musisz pamiętać o wygospodarowaniu na niego dodatkowego pomieszczenia – taki sprzęt pracuje dość głośno i może być rozpraszający w pracy protetyka.

Wyciąg protetyczny – najwyższa jakość z firmą ROKO

Firma ROKO jest znanym w Polsce i na świecie producentem i dystrybutorem urządzeń do pracowni protetycznych. W swojej ofercie posiada wyciągi, biurka, wtryskarki, piaskarki – wszystko najwyższej jakości. Korzystając z produktów firmy ROKO podniesiesz jakość swoich usług, a pacjenci będą zadowoleni z poziomu usług, jakie im zaoferujesz. Sprawdź sam:

Adres: ul. Bór 177, 42-200 Częstochowa
Telefon: 602 296 468
E-mail: biuro@rokodent.pl
Więcej dowiesz się na stronie internetowej: http://rokodent.com/pl/content/product/165/63