Optymalizacja energetyczna – ucz się oszczędzać!

Słyszałeś o optymalizacji energetycznej? Jeśli jeszcze nie, to już spieszymy wyjaśniać! Są do działania mające na celu zmniejszenie ponoszonych przez Ciebie opłat za energię pierwotną, która jest niczym innym jak energią, którą codziennie użytkujemy, m.in. w formie energii elektrycznej czy ciepła.

Optymalizacja energetyczna – przykłady

Optymalizację energetyczną można przeprowadzać na różne sposoby. Dzisiaj chcemy, żebyście zapoznali się z paroma możliwościami:

  1. Optymalizacja energetyczna na liniachKompensacja mocy biernej indukcyjnej – ufff brzmi strasznie, prawda? Nie będziemy się rozwodzić nad tym, czym to skomplikowane wyrażenie jest w teorii. W praktyce jednak, jest to dość duża suma na naszym rachunku. Żeby ją obniżyć wystarczy zastosować kompensator. Ile to kosztuje? Pewnie od razu nasunęło Ci się takie pytanie. Nie jest to tania inwestycja, jej koszt to kilka tysięcy złotych, ale UWAGA zwrot z inwestycji następuje nawet po 3 miesiącach, a baterie mają żywotność 15 lat.
  2. Zmiana sprzedawcy energii – proste rozwiązanie, a jakie skuteczne! Od 2008 roku możemy kupować energię czynną tak jak każdy inny towar. Na wolnym tynku ceny są zazwyczaj niższe niż u operatora.
  3. Dobór wielkości mocy umownej – kolejne skomplikowane wyrażenie, które jednak ulży trochę naszej kieszeni. Moc umowna jest określana przez użytkownika przy podpisywaniu umowy. Tak moc można w łatwy sposób zweryfikować – nie są do tego potrzebne specjalistyczne urządzenia. Wystarczy wykonać audyt energetyczny przyłącza, który trwa zazwyczaj kilka dni. Taka inwestycja pomaga oszczędzić nawet 6000zł rocznie.

Optymalizacja energetyczna z firmą Salwis

Szukasz firmy, która przeprowadzi najbardziej opłacalna optymalizację energetyczną? Postaw na zespół młodych fachowców z firmy Salwis. Wybiorą oni najlepsze rozwiązanie dla Twojego domu lub firmy i pomogą w obsłudze. Zachęcamy do kontaktu:

Adres: ul. Generała Świerczewskiego 6, 43-­250 Pawłowice
Telefon: 513-198-335
E-mail: biuro@salwis.pl