Cysterny – gdzie mają zastosowanie?

Pojęcie cysterny można rozumieć na kilka różnych sposobów. Dla jednych jest to kontener, gdzie trzyma się, np. deszczówkę, dla innych będzie to natomiast część pojazdu stała bądź odejmowalna, która służy do przewozu substancji, produktów na dalekie trasy. Dzisiaj chcemy opowiedzieć Wam o tym drugim rodzaju i zastosowaniu cystern.

Cysterny – co można nimi przewozić?

Wychodząc na ulicę zapewne często widzisz przejeżdżające ciężarówki z wielkimi „beczkami” zamontowanymi jako przyczepy. Czy zastanawiałeś się jednak kiedyś, co jest w nich przewożone? Spieszymy Ci z odpowiedzią. Transport cysternami obejmuje wiele produktów i substancji. Niekiedy są to artykuły spożywcze takie jak chłodzone napoje, czekolada czy wino. Innym przypadkiem są paliwa i substancje niebezpieczne.

Jak rozpoznać co przewozi cysterna?

cysterny - przewóz towarówW przypadku przewozu artykułów spożywczych nie będziesz miał wyraźnie zaznaczone, co jest transportowane. Czasem, jeśli producent ma własny sprzęt do przewożenia artykułów, może sugerować to po prostu napis na cysternie. W przypadku substancji niebezpiecznych sprawa wygląda inaczej – tiry, które je przewożą muszą być oznaczone specjalną tabliczką, a numery, które są na niej widoczne świadczą o tym, jaki materiał jest przewożony. Na takim znaku są najczęściej dwa numery, a górny świadczy o typie substancji, i tak:

  • 3 – to ciecz zapalna
  • 4 – materiał stały łatwopalny
  • 6 – substancja trująca

Pojedynczej cyfry nigdy jednak nie spotkacie. Jeśli po niej występuje taka sama cyfra, oznacza to, że zagrożenie jest większe, natomiast jeśli jest to 0, to niebezpieczeństwo jest mniejsze.

Stando – skorzystaj z usług najlepszego przewoźnika!

Firma Stando świadczy usługi w zakresie przewozu artykułów cysternami zarówno w kraju, jak i na terenie Unii Europejskiej. Wysokiej jakości tabor umożliwia bezpieczny przewóz materiałów nawet na bardzo duże odległości. Firma specjalizuje się w przewozie artykułów spożywczych, a zaufał jej sam Wedel. Zachęcamy do kontaktu:

Adres: 42-200 Częstochowa, ul. Legionów 90/100
Telefon: +48 34 361 63 98
E-mail: biuro@stando.com.pl
Więcej na temat usług firmy znajdziecie na stronie internetowej:stando.com.pl/