Leasing maszyn dla nowych firm

Jeśli posiadasz własną firmę z pewnością zdajesz sobie sprawę jak dużo pracy ale i środków finansowych wymaga rozpoczęcie własnego biznesu. Tym bardziej, jeśli potrzeba specjalistycznych maszyn i urządzeń. Z pomocą jednak przychodzi leasing maszyn dla nowych firm, dzięki któremu nawet na wczesnym etapie prowadzenia działalności jesteśmy w stanie zacząć się bardzo rozwijać.

Jak ubiegać się o leasing?

Leasing maszyn dla nowych firm

W większości przypadków finansowanie maszyn i urządzeń jest możliwe dl firm, które działają już na rynku od pewnego czasu. Zazwyczaj można się ubiegać o leasing po 6 albo 12 miesiącach prowadzenia własnego biznesu. Aby ubiegać się o leasing konieczne jest złożenie kilku dokumentów, w tym dokumenty finansowe za okres ostatnich dwóch lat, faktura pro forma za wybraną maszynę a także jej specyfikacja techniczna oraz wniosek leasingowy. Oczywiście procedura ta w przypadku każdej firmy leasingowej wygląda inaczej, dlatego warto to mieć na uwadze. Jeśli chodzi o leasing maszyn dla nowych firm sytuacja wygląda nieco inaczej

Leasing maszyn dla nowych firm – co jest brane pod uwagę?

 

Sytuacja wygląda nieco inaczej jeśli interesuje nas leasing maszyn dla nowych firm. W takich okolicznościach najczęściej brana jest pod uwagę wysoka pierwsza wpłata. Trzeba być przygotowanym na zdecydowanie większe koszta aniżeli w przypadku firm działających już od dłuższego czasu na rynku. Bardzo ważna i korzystnie wpływa na decyzję firmy leasingującej możliwość udokumentowania pierwszych obrotów. Jedną z firm udzielających leasing jest Leason z Krakowa.