Fotowoltaika Zakopane z programem PROSUMENT

Chciałeś zainwestować w fotowoltaikę w Zakopanem i nie wiesz skąd pozyskać środki na dotację inwestycji? W dzisiejszym artykule powiemy o programie PROSUMENT, który powstał z myśla o wspieraniu OZE.

Fotowoltaika Zakopane – finansowanie

Podpisywanie umowy na fotowoltaikę w ZakopanemPROSUMENT jest jednym ze źródeł finansowania zewnętrznego na zakup oraz montaż odnawialnych źródeł energii w tym fotowoltaiki. Jego głównym celem jest ograniczenie emisji szkodliwego dwutlenku węgla dla atmosfery, a dodatkowo promowanie nowych technologii OZE. To także wsparcie dla dostawców takich urządzeń, których w Polsce jest coraz więcej. Jeśli chcesz zainwestować w fotowoltaikę w Zakopanem i skorzystać z programu PROSUMET musisz pamiętać, że takie finansowanie obejmuje montaż jedynie nowych instalacji do produkcji energii elektrycznej oraz cieplnej. Z programu skorzystać mogą zarówno firmy, jak i prywatne gospodarstwa domowe.

W budżecie programu ulokowano 600 milionów złotych – kwota ta jest do rozdysponowania do 2020 roku. Finansowane są instalacje, które wykorzystują:

  • ogniwa fotowoltaiczne
  • elektrownie wiatrowe
  • biomasę
  • pompy ciepła
  • kolektory słoneczne

Najczęściej z programu PROSUMENT korzysta się biorąc pożyczkę bądź kredyt prewencyjny.

Zalety montażu fotowoltaiki

Panele fotowoltaiki w ZakopanemMontaż fotowoltaiki w Zakopanem, a także w innych miejscowościach, gdzie poziom zanieczyszczenia środowiska jest bardzo wysoki przynosi bardzo dużo korzyści. Przede wszystkim, o czym wspomniane zostało wcześniej, fotowoltaika redukuje emisję CO2. Ponadto takie rozwiązanie nie emituje innych gazów cieplarnianych.

Fotowoltaika pozwala uniezależnić się od dostawcy energii oraz obniża koszt prądu (niskie koszty eksploatacji). Dzieje się tak za sprawą techniki półprzewodnikowej. Ponadto na panele dostajesz nawet 25-letnią gwarancję. Ogniwa fotowoltaiczne przynoszą również korzyści finansowe – nie musisz prowadzić działalności gospodarczej, żeby już po 10 latach uzyskać zwrot z inwestycji.

Fotowoltaika Zakopane – skorzystaj z usług Elve

Zastanawiasz się nad inwestycją w fotowoltaikę w Zakopanem? Sprawdź, co przygotowała dla Ciebie krakowska firma Elve działająca na terenie Śląska i Małopolski. Doradcy pomogą Ci pozyskać dofinansowanie z programu PROSUMENT. Zachęcamy do kontaktu:

Adres: ul. Kazimierza Wielkiego 58/7, 30-074 Kraków
Telefon: 12 200 21 00
E-mail: info@elve.pl