Przewóz artykułów spożywczych – wymagania

Przewóz artykułów spożywczych to jeden z najistotniejszych elementów tak zwanego łańcucha spożywczego. Wynika to z pełnionej przez niego funkcji. Ze względu na mobilność najczęstszą formą transportu wybieraną przed przedsiębiorców jest ten drogowy

Przewóz artykułów spożywczych – od czego zależy

Forma transportu artykułów spożywczych jest dobierana w zależności od ich rodzajów i właściwości. Głównymi produktami, które przewożą cysterny są te pochodzenia zwierzęcego, m.in. drób, mleko, oleje, jaja czy mięso. Niektóre z produktów transportuje się luzem, natomiast inne muszą być pakowane pojedynczo lub w zbiorczych pakietach. W zależności od rodzaju produktu muszą zostać spełnione wymagania, które mają zapewnić produktom należyte bezpieczeństwo w trakcie przewozu.Przewóz artykułów spożywczych samochodem typu tir

  • Przewóz artykułów spożywczych pochodzenia zwierzęcego będzie wiązał się z wykorzystaniem izotermy i chłodni oraz uzyskania przez przedsiębiorcę numeru weterynaryjnego.
  • Transport w mroźniach wykorzystuje się do przewożenia przede wszystkim mięsa, ponieważ są one stabilne mikrobiologicznie oraz zabezpieczone przed wszystkimi zanieczyszczeniami.
  • Produkty roślinne nie wymagają przewożenia w warunkach chłodniczych, jednak musi zostać zdobyte zaświadczenie z odpowiedniego organu o zgodności produktów z wymogami. Takie zaświadczenie pozyskuje się w Powiatowym Inspektoracie Sanitarnym.
  • Najwięcej wymagań dotyczy transportu cysternami. Dotyczy to przede wszystkim ich odpowiedniej higieny – co jakiś czas systemy mycia i dezynfekcji powinny być kontrolowane. Dodatkowymi wymaganiami są obwarowane przewozy produktów gęstych, takich jak czekolady czy tłuszczu. Tutaj należy się stosować przede wszystkim do wymogów producenta dotyczących temperatury przewozu.  Obostrzeniu podlegają także oznaczenia takiej cysterny – musi być to widoczny i nieścieralny napis, najlepiej w kilku językach europejskich.

Przewóz spożywki – sprawdź Stando!

Stando jest firmą transportową, która zajmuje się przewozem artykułów spożywczych. Swoją działalność Stando rozpoczęło w Polsce, jednak bardzo szybko firma rozwinęła się i działa na terenie wszystkich państw Unii Europejskiej. Potwierdzeniem wysokiej jakości usług świadczonych przez firmę mogą być referencję od samego mistrza czekolady – Wedla. Przekonaj się sam:

Adres: ul. Legionów 90/100, 42-200 Częstochowa
Telefon: +48 34 361 63 98
E-mail: biuro@stando.com.pl
Dowiedz się więcej: stando.com.pl/