Periodontologia Kęty – skuteczna walka z chorobami przyzębia

Dzisiaj powiemy Wam na jak wysokim poziomie mogą stać usługi oferowane w małych miejscowościach. Np. taka periodontologia dla Kęt. Myślicie, że prosto znaleźć tam dentystę, który zajmuje się kompleksowym i przede wszystkim fachowym leczeniem chorób przyzębia? Niestety – to bardzo ciężka dziedzina stomatologii, a choroby dziąseł, rozchwiane zęby zaczynają nabierać znamion chorób cywilizacyjnych.

Periodontologia Kęty – zabiegi

Periodontologia Kęty - odsłonięte szyjki zębowe pacjentaPeriodontologia to dziedzina stomatologii, która zajmuje się leczeniem tkanek wokół zęba, ich kości oraz dziąseł – jednym słowem przyzębia. Pamiętaj jednak, że dziąsło lub kość mogą być chore wokół jednego zęba, ale także mogą obejmować całe uzębienie. W gabinetach stomatologicznych w zakresie periodontologii (np. w Kętach), możesz poddać się szeregowi zabiegów takich jak:

  • usuwanie kamienia nad dziąsłami (skailing z wykorzystaniem fal ultradźwiękowych)
  • usuwanie kamienia pod dziąsłami
  • założenie szynoprotezy
  • kiertaż otwarty lub zamknięty
  • szynowanie zębów z wykorzystaniem włókna szklanego

Brak leczenia periodontologicznego – skutki

Jeśli zauważasz u siebie ruchomość zębów, krwawienie z dziąseł, przesunięcie uzębienia koniecznie zgłoś się do profesjonalisty z dziedziny periodontologii. Nieleczone choroby dziąseł i tkanek otaczających zęby mogą prowadzić do chronicznego zapalenia przyzębia. Skutkiem tego będzie tworzenie się nadmiernego kamienia nazębnego, brak oparcia zębów i ich chwiejność. Ruchomość zębów może być już ostatnim dzwonkiem ostrzegawczym przed ich utratą. Jak wskazują statystyki choroby przyzębia mają charakter przewlekły, a w chwili obecnej może na nie cierpieć nawet 30% naszego społeczeństwa.

Periodontologia Kęty – skorzystaj z usług najlepszych

Periodontologia wymaga fachowej wiedzy i doświadczenia stomatologa, dlatego nie polegaj na usługach niesprawdzone dentysty. Jeśli martwi Cię stan Twojego uzębienia i myślisz, że może być to początek choroby przyzębia, nie zwlekaj – udaj się do najlepszego gabinetu stomatologicznego w okolicy – Addentu w Andrychowie. Sprawdź, jak szeroki pakiet usług możesz dostać w jednym miejscu:

Adres: Krakowska 93A, 34-120
Telefon: 606-547-222
E-mail: andrychow@addent.pl
O gabinecie dowiesz się więcej ze strony internetowej: http://dentysta-andrychow.pl/o-nas/