Folia w płynie

Pomieszczenia narażone na zalanie wodą, takie jak łazienki, kuchnie czy pralnie, wymagają izolacji wodochronnej. Do jej wykonania warto użyć wygodnego w aplikacji preparatu, jakim jest folia w płynie. Jest to praktyczny i skuteczny materiał uszczelniający. Do jego największych zalety należy wygoda stosowania, a do wad – dość ograniczona wydajność.

Folia w płynie – co to?

Folia w płynie to jednoskładnikowy materiał uszczelniający, produkowany na bazie specjalnych żywic syntetycznych. Unikalne cechy tego wyrobu uzyskiwane są w procesie odparowania wody, czyli po prostu schnięcia. Płynne folie mają niewielką grubość warstwy uszczelniającej. Wykorzystuje się je przede wszystkim w formie zabezpieczenia przeciwwilgociowego oraz dodatkowego zabezpieczenia powierzchniowego. Folia w płynie swoją popularność zyskała głównie dzięki łatwości jej aplikacji i skuteczności. Po wyschnięciu tworzy nieprzepuszczalną warstwę w pełni wodoodporną, która doskonale chroni podłoże przed przedostawaniem się wilgoci.

folia w płynie

Jak stosować folię?

Proces montażu nie należy do szczególnie złożonych działań, dzięki czemu można przeprowadzić poszczególne jego etapy samodzielnie. Konieczne jest jednak przestrzeganie kilku ważnych zasad. Folię w płynie należy nakładać na wcześniej przygotowane podłoże, czyli takie, które jest równe, niezapylone, nie ma na nim substancji takich jak oleje czy smary. Podłoże najlepiej najpierw zagruntować. Folię aplikujemy za pomocą wałka malarskiego albo pędzla. Najlepiej wykonać izolację w dwóch warstwach. Należy jednak pamiętać, aby nakładać ją prostopadle do kierunku pierwszej.