Jak usunąć starą papę w bezpieczny sposób?

Każdy remont przeciekającego dachu, czy wymiana całości w przypadku altanek czy domków letniskowych, wiąże się z koniecznością utylizacji papy. Co to za materiał? To właśnie papa jest odpowiedzialna za to, że dach zachowuje swoją szczelność i nie przecieka podczas intensywnych opadów deszczu. Niestety jest to tzw. odpad niebezpieczny, w związku z czym jego utylizacja nie jest tak prosta, jak w przypadku innych materiałów. Jak usunąć starą papę?

Dlaczego nie robić tego na własną rękę?

Zacznijmy od tego, że samodzielna próba utylizacji papy nie jest najlepszym pomysłem. To materiał, który powinien być składowany odrębnie, ponieważ może zagrażać zdrowiu roślin, zwierząt i ludzi, jeśli dostanie się do środowiska. Odpady niebezpieczne mają ściśle określone zasady, w kwestii ich utylizacji. Jeśli nie znasz się na tym i nie masz możliwości odpowiedniego zabezpieczenia papy, lepiej się za to nie bierz. Nieodpowiednia utylizacja papy może grozić mandatem.

jak usunąć starą papę

Jak usunąć starą papę? Przy pomocy ekspertów

Najodpowiedniejsze rozwiązanie to zwrócenie się o pomoc do specjalistów. Oni doskonale wiedzą, jak usunąć starą papę, posiadają do tego odpowiednie narzędzia i możliwości. Można to zrobić na dwa sposoby: zabezpieczając oddzielnie samą papę na paletach, przy owinięciu stretchem, lub przy pomocy wynajętego kontenera. W takiej sytuacji ty unikniesz mandatu, a dodatkowo papa zostanie zutylizowana zgodnie z obowiązującymi zasadami.