Montaż warstwowy

Czy warto inwestować w montaż warstwowy? Czy to się w ogóle opłaca i ma wymierne korzyści?
Nie wystarczy kupić dobrych i wysokojakościowych okien. Oprócz zakupu właściwych okien, należy je jeszcze dobrze zamontować. Właściwy produkt to dopiero połowa sukcesu. Pełnię mamy wówczas, gdy montaż będzie w pełni zgodny ze sztuką.

Montaż warstwowy – sposób na różnice temperatur

Dlatego też np. Okna Internorm samodzielnie zajmuje się montażem okien, by mieć pewność, że montaż nie tylko będzie przemyślany ale również taki, by w pełni wydobyć najlepsze z okien. Nie wystarczy bowiem odpowiednie osadzenie okna względem poziomu i pionu.

Para i wilgoć

Ciepło może uciekać poprzez nieszczelne powierzchnie łączeń czyli przez tzw. mostki ceramiczne. Dodatkowo negatywnie na szczelność okien wpływa brak odpowiednich zabezpieczeń. Może to mieć zły wpływ na całą powłokę izolacyjną. Może to spowodować nawet pleśń! Receptą na to jest montaż warstwowy. Montaż warstwowy zwany jest również ciepłym polega na wykorzystaniu trzech warstw, z których każda odgrywa trochę inną rolę. Metoda ta działa tak, by największa szczelność została zachowana wewnątrz budynku. Jednak na czym konkretnie polega ten sposób montowania okien?

montaż warstwowy

Najpierw jest warstwa wewnętrzna. Zagrożenia związane z nieszczelnością nie kryją się jedynie na zewnątrz budynku, ale również wewnątrz. Instalacja może być również nieszczelna w naszych domach, nie tylko od zewnętrznej strony.