Ochrona twarzy BHP – Priorytet dla naszego bezpieczeństwa

Wykonując pracę fizyczną często jesteśmy narażeni na szkodliwe panujące warunki zewnętrzne np. szkodliwy pył. Szczególnie ważne, gdy wykonujemy pracę fizyczną w zamkniętym pomieszczeniu, aby wyposażyć się w odpowiednie akcesoria. Ochrona twarzy BHP to m. in. maseczki, hełmy ochronne. Twarz jest jedną z wrażliwszych części ciała, która powinniśmy odpowiednio chronić.

ochrona twarzy bhp

Na co wracać uwagę wśród produktów ochrony twarzy BHP?

Na rynku jest wiele sklepów, które oferują produkty z kategorii ochrony twarzy BHP. Tego typu środki ochronne powinny być odpowiednio przebadane i dopuszczone do użytku. Należy zwracać uwagę czy wybrane produkty posiadają wymagane certyfikaty. Ważnym czynnikiem będzie, również materiał wykonania. W przypadku hełmów z ochronną osłoną twarzy materiał z jakiego jest wykonany to poliwęglan. Tego typu surowiec ma właściwości chroniące przed zanieczyszczeniami poruszającymi się z dużą prędkością. Dzięki czemu pracownik może być całkowicie bezpieczny i komfortowo wykonywać swoją pracę. W przypadku niewielkich zagrożeń wystarczy zwykła maseczka ochronna.

Kiedy używać masek ochronnych?

Maseczek ochronnych powinno się używać w miejscach lub pomieszczeniach, gdzie występuje wysokie ryzyko zapylenia. Ważne, aby korzystać z wysokiej jakości produktów chroniących górne drogi oddechowe. Oprócz wysokie jakości ochronny należy zadbać o poprawne jej mocowanie na głowie.