Drzwi drewniane – najnowsze technologie produkcji

Wydawałoby się, że nie ma absolutnie nic, co mogłoby Cię zaskoczyć w procesie powstawania drzwi. Nic bardziej mylnego – prawda jest taka, że im bardziej zaawansowane są technologie produkcji danych elementów wykończenia domu, tym lepszej jakości będzie ostateczny produkt. W dzisiejszym wpisie omówimy nieco specyfikę funkcjonowania najrozmaitszych sprzętów, których działanie znacząco wpływa na drzwi drewniane produkowane przez najlepsze marki. Skupimy się na przykładzie marki Eco Wood – Styl Drzewa, która o produkcji drewnianych wykończeń wie więcej niż ktokolwiek.

Drzwi drewniane – produkcja krok po kroku

To, co często podkreślają marki podczas opisywania produkcji swoich drzwi drewnianych, to wiek drzew, z których pozyskują drewno. Zasada jest zazwyczaj prostsza – im starszy okaz, tym lepsza jakość drewna. Dlatego producenci z firmy Eco Wood zwracają uwagę na to, że ich materiały pochodzą z ponad stuletnich dębów, które charakteryzują się pełnym zdrowiem, doskonałą jakością i – co niezwykle istotne – faktyczną dojrzałością. Wówczas słoje są odpowiednio wyrośnięte – lecz nie przerośnięte – i zapewniają trwałość elementów, z których w przyszłości powstaną drzwi drewniane, schody czy podłogi.

drzwi drewniane

Belgijskie i niemieckie standardy w polskiej produkcji

Ścięte drzewo wędruje do belgijskich suszarek wolnodziałających. Oznacza to mniej więcej tyle, że drewno zostaje poddane suszeniu w bardzo powolnym tempie, co sprawia, że nie jest ono pozbawione wody zbyt szybko czy gwałtownie – a takie działania, często podejmowane przez mniej profesjonalne firmy, mogłyby skończyć się szybkim połamaniem i nadwyrężeniem elementów. Tutaj wszystko dzieje się w swoim tempie – z miłości do drewna dębowego i jego produktów. Nie ma opcji, by drzwi drewniane, które tu zamówisz, zostały wykonane z niewyselekcjonowanego dębu. Po suszeniu poddaje się je gruntownemu sortowaniu, piłowaniu i wygładzaniu.

Ostatecznie możesz cieszyć się swoimi wymarzonymi drzwiami, które w rozsądnej cenie zaoferują Ci najlepszą jakość. Odwiedź stronę producenta i przekonaj się sam – https://styldrzewa.pl/drzwi-debowe/drzwi-drewniane-wewnetrzne.