Sprzęt do monitoringu – jaki wybrać?

Sprzęt do monitorowania domu i posesji zmienia się z roku na rok w bardzo dużym tempie. Obecnie nie są to już proste oraz słabej jakości kamery, ale nowoczesny sprzęt, który oferuje bardzo wysoką rozdzielczość, a nawet niektóre modele posiadają zdalne sterowanie. Jak wybrać najlepszy sprzęt do monitoringu? O tym przeczytacie w naszym najnowszym artykule!

Zbadanie potrzeb – co chcemy osiągnąć dzięki monitoringowi?

Sprzęt do monitoringu - kamera zewnętrznaPodczas wyboru sprzętu do monitoringu najważniejsze jest to do czego chcemy go używać. Czy będzie to wnętrze domu, czy może posesja? Zamierzasz monitorować tylko jeden pokój czy całe mieszkanie. Jakie czynniki powinniśmy wziąć pod uwagę? Przede wszystkim weź pod uwagę naświetlenie miejsc, które chcesz nadzorować.

Wybrać kamerę kolorową czy monochromatyczną? W ciemnych miejscach lepiej sprawdzą się te drugie, natomiast w jasnych miejscach powinniśmy zainwestować w kamerę kolorową.

Przy zakupie sprzętu monitorującego warto zwrócić uwagę na rozdzielczość. Pamiętaj, że jeśli kupisz kamery z większą rozdzielczością zobaczysz więcej szczegółów. Tutaj na największą uwagę zasługują te z rozdzielczością Full HD.

Jak dobrać kamery zewnętrzne?

W przypadku kamer zewnętrznych trzeba zwrócić, żeby kamera miała wodoszczelną obudowę. Oczywiście taki model będzie trochę droższy niż kamery zewnętrzne, które nie są odporne na czynniki zewnętrzne.

Przy wyborze monitoringu warto również zastanowić się nad tym czy kamera ma być przewodowa czy bezprzewodowa. Wiele osób po prostu nie ma gdzie trzymać kabli, dlatego decyduje się na wybór bezprzewodowego monitoringu.

Szukasz sprzętu do monitoringu? Sprawdź ofertę dostępną w sklepie internetowym http://strefazabezpieczen.pl/