Rekuperatory – świeże powietrze w Twoim domu

W Twoim domu jest duszno lub znasz problem pary, która skrapla się na szybach? Ta sytuacja występuje w źle wentylowanych pomieszczeniach. Konieczne w takiej sytuacji jest doprowadzanie świeżego powietrza do wewnątrz oraz odprowadzanie zużytego powietrza na zewnątrz. W tej roli najlepiej sprawdzą się rekuperatory.

Rekuperatory – niezbędne w domu pasywnymRekuperatory z odzyskiem ciepła

Słowo rekuperator dla wielu osób brzmi nieznajomo. Jest to urządzenie, które zapewnia prawidłową wentylację mechaniczną w pomieszczeniach. Jedną z jego zalet jest fakt, że doprowadzane powietrze jest świeże. Można poczuć świeżość, zapach śniegu i woń wiosennego deszczu. Od momentu ich instalacji rekuperatory sprawią, że nie będziesz więcej potrzebować różnego rodzaju odświeżaczy powietrza. W Twoim domu będzie panował zapach świeżości.

Jak działa rekuperator?

Rekuperator pobiera powietrze z zewnątrz, które trafia w kolejnym kroku do wewnątrz budynku. Najpierw jednak jest ogrzewane. Jest to tak zwany odzysk ciepła. Dzięki temu systemowi można znacznie obniżyć koszty ogrzewania. Jest to niezbędny element każdego domu pasywnego. Powietrze pobierane z zewnątrz o niskich temperaturach, w okolicy 0 stopni Celsjusza może zostać ogrzane nawet do 17 stopni. Jest to ekologiczny sposób, aby uzyskać ciepło wewnątrz domu. Następnie powietrze zużyte jest usuwane z budynku. Razem z tym powietrzem na zewnątrz trafia między innymi kurz, roztocza, wirusy, bakterie, a także dwutlenek węgla.

Gdzie montować rekuperatory?Rekuperatory w nowoczesnych domach

Przede wszystkim warto instalować rekuperatory w nowoczesnych domach. Dzięki nim zwiększy się komfort przebywania w pomieszczeniach. W dzisiejszych czasach używając szczelnych okien i drzwi tworzy się bez rekuperatora pewnego rodzaju próżnia. Wytwarzana jest para wodna, która może przyczyniać się do zawilgocenia ścian. Jego konsekwencją często są grzyb i pleśń pojawiające się na ścianach. Sprzyja również rozwojowi roztoczy. Wszystko to nie sprzyja ludzkiemu zdrowiu. Właśnie dlatego odpowiednia wentylacja ma znaczenie. Rekuperatory są sposobem na zastąpienie tradycyjnej wentylacji grawitacyjnej. Jest to bardziej nowoczesna metoda na uzyskanie dostępu do świeżego powietrza oraz ogrzania domu jednocześnie.

Rekuperatory oferuje firma:
Frapol
tel.: 12 653 27 66
e-mail: sekretariat@frapol.com.pl