Worki i opakowania próżniowe

Problemem przy pakowaniu na dalekie wyjazdy jest wieczny brak miejsca w walizce. Nie ważne, jak duża jest nasza torba, jak ogromnych gabarytów walizkę przygotujemy – zawsze jest ona wypchana do granic swoich możliwości. I tym sposobem, czasami stajemy przed dylematem – kurtka, czy pozostała zawartość walizki. Aby poradzić sobie z tym problemem raz na zawsze wystarczy zaopatrzyć się w worki i opakowania próżniowe.

Sposób działania

Zapakowanie czegokolwiek w takie worki i opakowania próżniowe nie stanowi większej filozofii. Wystarczy włożyć do środka np. kurtkę którą chcemy spakować na wyjazd, szczelnie zamknąć, a następnie… odessać powietrze z pomocą odkurzacza, lub specjalnego przyrządu, który jest dołączany do niektórych worków. Sprawi to, że w torbie zyskamy nawet do 75% miejsca! I bez obaw – opakowania znaleźć można w różnych rozmiarach, więc łatwo je dopasować do swoich potrzeb.

jak zadbać o organizację szafy? pomóc mogą worki i opakowania próżniowe

Worki i opakowania próżniowe także… w kuchni!

Dodatkowym ciekawym zastosowaniem worków i opakowań próżniowych jest użycie ich w kuchni. Wystarczy zapakować do opakowania warzywa, owoce, czy też inne produkty spożywcze. Można w ten sposób mrozić lub po prostu przechowywać jedzenie, w celu przedłużenia jego świeżości. Nadają się one bezproblemowo do używania wielokrotnego – co pomaga nam ograniczać śmieci.