Żarówki samochodowe – niezbędne informacje

W trosce o swój pojazd i bezpieczeństwo na drodze, ustawa o ruchu drogowym nakłada na kierujących obowiązek używania świateł pozycyjnych lub do jazdy dziennej. Dzięki nim pojazdy nadjeżdżające z naprzeciwka mogą zlokalizować współuczestników ruchu i zapewnić sobie najlepszą podróż.

Jakie żarówki spotkamy w sklepie?

Producenci nieustannie wprowadzają innowacje w dziedzinie żarówek samochodowych. Coraz to nowsze, trwalsze i bardziej wydajne modele umożliwiają znacznie lepszą i intuicyjną aplikację zepsutych i ich dłuższą żywotność.

Wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje żarówek samochodowych:

  • żarówki ksenonowe;
  • żarówki LED;
  • żarówki halogenowe.

Do najpopularniejszych należą te ostatnie, choć światło ledowe zapewnia najdłuższą eksploatację.

Wysokiej jakości żarówki samochodowe.

Jak często wymieniać żarówki samochodowe?

Konieczność regularnej wymiany tego elementu wynika z ustawy o bezpieczeństwie ruchu drogowego. Kierowcy, niezależnie od pory dnia i stanu drogi, muszą załączyć oświetlenie zewnętrzne – światła pozycyjne lub dzienne. Dodatkowo, tylne światło stop, załączane podczas hamowania bądź postoju. Żarówki samochodowe załączane są również podczas awarii – warto więc od czasu do czasu sprawdzić, czy pojazd posiada światło i eliminować powstające usterki. Pamiętajmy też, by zawsze mieć przy sobie zapasowe elementy dzięki którym, niezależnie do miejsca postoju, wymienimy je szybko i sprawnie. Warto kupić je w sklepie internetowym w większej ilości. Najtańsze, z wiodących sklepów znajdziesz w porównywarce pod tym adresem: https://www.ceneo.pl/Zarowki_samochodowe.