Ochraniacze na łóżeczko

Ochraniacze na łóżeczko, jak sama nazwa wskazuje, chronią niemowlaka przed urazami, jakich mógłby nabawić się, mając możliwość wkładania główki lub rączek pomiędzy szczebelki posłania. Dzięki nim możecie pozostawić dziecko w jego pokoiku na noc bez obawy o jego zdrowie. Jakie jeszcze funkcje pełnią ochraniacze, które możesz znaleźć w ofercie naszego sklepu?

Ochraniacze na łóżeczko – funkcje

Stanowią elegancką ozdobę i dodają uroku, jednak głównym powodem ich zastosowania jest bezpieczeństwo maluszka. Ochraniacze zostały stworzone z obawy przed zakleszczeniem się rączki, nóżki, a nawet głowy dziecka między szczebelkami. Watro jednak mieć na uwadze, że w obecnych modelach szczebelki rozmieszczone są znacznie bliżej siebie i praktycznie uniemożliwiają maluchowi zakleszczenie. Jednak ochraniacze na łóżeczko dzięki temu, że są bardzo miękkie, mogą również zamortyzować upadek malucha. Kiedy dziecko samo zaczyna siadać i wstawać istnieje ryzyko uderzenia o szczebelki, jeśli je osłonimy, zminimalizują siłę uderzenia.

ochraniacze na łóżeczko

Ochraniacze od zimna?

Niewielu rodziców wie, że ochraniacze na łóżeczko pełnią również doskonałą funkcję termoizolacyjną, izolując zimno od łóżeczka. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się w chłodne dni i pozwoli lepiej dogrzać malucha. Oczywiście można stosować je również, gdy na zewnątrz zrobi się cieplej, należy jednak dopasować ich grubość do panujących temperatur, aby nie przegrzać dziecka. Niewątpliwie ochraniacze są też niesamowitą ozdobą łóżeczka, czynią go bardziej przytulnym – większość dzieci czuje się dzięki nim lepiej w swoim łóżku.