Coaching, czyli sztuka podpowiadania ludziom

Coaching to jeden z kierunków studiów podyplomowych, jakie są dostępne w ofercie Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Krakowie. Zajęcia skupiają się na prowadzeniu coachingu pod kątem biznesowym, tj. wspierania przedsiębiorców i menadżerów pod kątem podejmowania strategicznych decyzji w zakresie swoich działalności. Uwzględniają także wymiar grupowy. Całe studia mają charakter praktyczny. Stosunek zajęć warsztatowych do stricte teoretycznych wynosi 80 do 20.

Coaching – wyzwania i kontrowersje

Coaching w Krakowie? Dzięki naszym studiom zrobisz to sam!Wiele osób współcześnie nie rozumie, czym jest (czym powinien być) coaching. Mamy na rynku oferty wielu domorosłych specjalistów z zakresu szeroko rozumianego rozwoju osobistego. Ich zajęcia często polegają na sesji wykładów motywacyjnych. Często osiągają przy tym karykaturalną formę, brak rezultatów, a w efekcie szkodzą swoim klientom. Założenie coachingu nie polega jednak na zasypywaniu uczestnika poruszającymi cytatami. Dobry coach musi przede wszystkim słuchać. Gdy się już odzywa, powinno to być pytanie, które pozwoli klientowi samemu znaleźć najlepszą odpowiedź na dręczące go wątpliwości.

Co dadzą ci studia z zakresu coachingu?

Z uwagi na powyższe kładziemy duży nacisk u kursantów na etyczny wymiar pracy coacha. Jako że ukończenie tych studiów podyplomowych umożliwia uzyskanie akredytacji ICF, spełniając kryteria określone Associated Certiefied Coach. Program studiów oparty jest ponadto na kodeksie etycznym oraz 11 kompetencjach określonych przez wspomnianą wcześniej organizację. Same zajęcia prowadzone są przez zawodowych, akredytowanych trenerów. Kurs kończy się natomiast sesją mentor. Dzięki temu coaching, jakiego podejmują się nasi absolwenci jest najwyższym wyrazem tej sztuki.