Jacek Hugo-Bader – kariera literacka

Jacek Hugo-Bader to przede wszystkim dziennikarz oraz reportażysta, nominowany m.in. do Nagrody Literackiej Nike oraz nagrodzony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Z jakich dokładnie utworów zasłynął i po które zdecydowanie warto sięgnąć?

Publikacje Jacka Hugo-Badera

Dziennikarz słynie z opisywania w swoich książkach Rosji, byłych republik ZSRR, a także Azji Środkowej. Jego podróże po tych krajach odbywały się na głównie na rowerze i samochodem, a efektem tego jest m.in. „Biała Gorączka” stanowiąca zapis podróży od Moskwy aż do Władywostoku. Jacek Hugo-Bader to także „Pułapka na anioły” będąca zbiorem nieco krótszych reportaży.

Inne cieszące się uznaniem utwory

Hugo-Bader to także wydane w 2011 roku „Dzienniki kołymskie”. To codzienne zapiski prowadzone w czasie podróży po Rosji, która to wyprawa miała miejsce w roku 2010. Publikacja wypełniona jest historiami zaczerpniętymi od poznanych w tamtym czasie osób i okazały się one na tyle znaczące, iż autor otrzymał za nią nagrodę „Czarty Żywioł”. Dowodem uznania jest to, że została ona przyznana przez publiczność tego wydarzenia.

Jak widać autor dzięki wielu swoim podróżom opublikował wiele interesujących i znaczących książek opowiadających o ludziach mieszkających na terenach, które odwiedzał. Bez wątpienia warto po nie sięgnąć, aby poznać bliżej historie osób zamieszkujących tak odległe dla nas lokalizacje.