Klasyczne telefony komórkowe – z myślą o starszych

Klasyczne telefony komórkowe to rozwiązanie dedykowane osobom starszym, seniorom, a także tym, których męczy wielofunkcyjność współczesnych smartfonów (i idące z tym w parze krótki pracy na baterii oraz zbieranie danych przez wbudowane w system aplikacje).

Klasyczne telefony komórkowe kontra kombajny multimedialne

W ostatnich latach, wraz z rozwojem techniki i nowych technologii, pojęcie „telefon” bardzo się zmieniło. Współcześnie oczekujemy do tego urządzenia dużo więcej, niż tylko umożliwienie komunikacji głosowej i telefonicznej. To bardziej kombajny multimedialne, którymi robimy zdjęcia, kręcimy filmy (w przypadku niektórych modeli na całkiem profesjonalnym poziomie), obrabiamy je i publikujemy, tworzymy muzykę czy gramy w wysokobudżetowe gry. Klasyczne telefony komórkowe umożliwiają zasadniczo tylko dzwonienie i – ewentualnie – wysyłanie smsów. Tylko i aż.

Klasyczne telefony komórkowe, czyli więcej znaczy mniej

Znanym zjawiskiem w psychologii jest mechanizm, który w sytuacji, gdy wybór jest zbyt wielki, każe nam nie wybierać w ogóle. Dlatego osoby starsze, które dostają do ręki smartfona, nie mogą połapać się w całym tym bogactwie opcji, ikonek, przesuwanych ekranów i skrótów. Drugim, poważnym problemem może być wielkość klawiszy na ekranie dotykowym. Nie mając wypukłości sprawiają problem osobom, których zarówno wzrok, jaki precyzja w gestach są już dużo gorsze. Klasyczne telefony komórkowe są pozbawione tych mankamentów, dlatego dużo łatwiej się nimi posługiwać statystycznemu dziadkowi lub babci.Klasyczne telefony komórkowe w użyciu przez osoby starsze

Zdajemy sobie sprawę, że w przypadku osób w podeszłym wieku dostęp do telefonu to kwestia nieraz życia i śmierci. Korzystając z klasycznego telefonu komórkowego, który zawsze można mieć przy sobie, nasz dziadzio lub babcia będą mogli od razu do nas zadzwonić, gdy się gorzej poczują lub przydarzy się im coś złego.

Zobacz oferty na: https://www.ceneo.pl/Klasyczne_telefony_komorkowe/Rodzaj_klawiatury:Senior.htm