Zasilacze UPS – Jak dokonać prawidłowego wyboru?

Aby zapewnić ciągłość działania urządzeń podłączonych do energii elektrycznej, warto wyposażyć się w zasilacze UPS. Te urządzenia dostarczają prąd w momencie awarii. Znajdą zastosowanie w niemalże każdej branży, gdyż aktualnie funkcjonowanie firmy opiera się na korzystaniu z energii elektrycznej. Komputery, sterowniki, piece, chłodnie, wentylatory muszą mieć zapewnioną energię. Sprawdzą się zarówno w warunkach domowych jak i w różnych firmach, serwerowniach, szkołach, fabrykach oraz szpitalach. 

Czym są zasilacze UPS? 

Zasilacze UPS (Uninterruptible Power Supply) stanowi alternatywne źródło prądu dla maszyn i urządzeń, które muszą być w ciągłej pracy. W momencie awarii dostaw prądu możemy zacząć korzystać z zasilaczy awaryjnych. Możemy też z nich korzystać w przypadku, gdy nie chcemy obciążać instalacji energetycznej w domu. Na rynku mamy szeroki wybór zasilaczy, które różnią się od siebie parametrami technicznymi. Są to m.in. zasilacze z podwójną konwersją, bierną rezerwą oraz line-interactive.  

Jakimi czynnikami kierować się podczas zakupu? 

Gdy decydujemy się na zakup zasilaczy UPS musimy zwrócić uwagę na parę kwestii, aby urządzenie spełniło nasze oczekiwania. Jednym z najważniejszych czynników jest moc jaką może zapewnić zasilacz naszym urządzeniom. Kolejną ważnym czynnikiem jest liczba i typ gniazd wyjściowych. Jeśli mamy zamiar korzystać z wielu urządzeń, lepiej kupić zasilacz z większą liczbą gniazdek. Kolejna cecha to czas przyłączenia, który powinien być jak najkrótszy, aby zapewnić ciągłą pracę urządzeniom.