PlayStation 5 Digital Edition – konsola nowej generacji

Dokładnie co 8 lat Sony wypuszcza na rynek swój nowy produkt w postaci nowej konsoli. Teraz nie było inaczej. Nowa konsola PlayStation 5 Digital Edition wyróżnia się jeszcze większymi możliwościami niż jej poprzedniczki. Ma wiele nowych udoskonaleń w postaci m. in. bardzo szybkiego dysku SSD, dzięki któremu czas ładowania gier zostaje zredukowany do kompletnego minimum. Nowe pady, które zostały wyposażone w specjalne efekty „trigger”, oraz efekty audio które pozwolą nam jeszcze bardziej wczuć się w rozgrywkę i przenieść do wirtualnego świata.

Czym wyróżnia się PlayStation 5 Digital Edition?

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej konsola została wyposażona w mocny i szybki dysk SSD, dzięki któremu nie będziemy musieli czekać na powolne ładowanie się gier. Dużą zasługą w tym udoskonaleniu ma zintegrowane we/wy. Innowacyjna technologia śledzenia promieni urealni świat gier jeszcze bardziej, ta technologia sprawia, że cienie i odbicia są jeszcze bardziej realistyczne niż dotychczas. W gry możemy bez problemu grać na telewizorach 4K. Odświeżania na poziomie 120 klatek na sekundę sprawi, że każda rozgrywka będzie płynna. PlayStation 5 Digital Edition obsługuje wejście obrazu już w 8K o rozdzielczości 4320p. Należy, również wspomnieć, że ten typ konsoli nie obsługuje gier fizycznych, lecz tylko i wyłącznie muszą być kupione wirtualnie.

playstation 5 digital edition

Nowy bezprzewodowy kontroler DualSense

Sony, również wprowadziło pewne zmiany w kwestii padów. W PlayStation 5 Digital Edition mamy przyjemność używać kontrolerów z nowymi efektami dotykowymi. Technologia „Trigger” podczas używania spustów w czasie rozgrywki dostosowuje opór wprost proporcjonalny do danej sytuacji w jakiej się znajdujemy w grze.