Pompki do klimatyzacji – Do czego służą?

W sezonie letnim coraz więcej ludzi decyduje się na instalację klimatyzacji. Nic w tym dziwnego, gdyż temperatury przekraczają nawet 30 stopni. Szczególnie odczuwalne jest to na poddaszu w mieszkaniach czy ten domach jednorodzinnych. Niektórzy posiadacze klimatyzacji powinni pamiętać o odpowiednim odprowadzeniu skroplin z urządzenia. Niektóre klimatyzacje nie posiadają odprowadzania grawitacyjnego wtedy przydają się pompki do klimatyzacji. W przeciwnym razie możemy narazić urządzenie na uszkodzenie lub może to grozić zalaniem mieszkania.

Na jaką pompkę do klimatyzacji się zdecydować?

Podczas wyboru odpowiedniej pompki do klimatyzacji powinniśmy zwrócić uwagę, na to czy dane urządzenie będzie w stanie odprowadzić określoną ilość skroplin z klimatyzacji. Powinniśmy uważać na tanie pompki, które po krótkim czasie użytkowania ulegają uszkodzeniu. Warto mieć to na uwadze, gdyż koszt zalania mieszkania wyjedzie nas dużo drożej. Nie powinniśmy zatem oszczędzać na jakości pompki. Podczas zakupu trzeba zwrócić uwagę na takie czynniki jak wysokość ssania, wysokość podnoszenia oraz przepływ wody. Ceny pompek wahają się w granicach od 200 do 1000 zł.

Jak zamontować pompkę?

Pompki do klimatyzacji montujemy w korytku osłonowym, które znajdziemy wewnątrz urządzenia klimatyzującego. Jest, również opcja zamontować pompkę w ścianie. Pompki są różnej wielkości w zależności od wielkości naszej klimatyzacji. Zazwyczaj są zasilane energią elektryczną 230V.