Anteny DVBT – co powinieneś o nich wiedzieć?

Anteny DVBT umożliwiają odbiór sygnału radiowo-telewizyjnego. Odkąd w 2013 roku ostatecznie wyłączono wszystkie nadajniki analogowe, jest to jeden z najbardziej powszechnych formatów przesyłu tego typu informacji. Jest to system naziemnej telewizji cyfrowej, którą wykorzystać możemy także do przesyłu radia. Jego zastosowanie nie ogranicza się tylko do odbiorników stacjonarnych, więc może nam posłużyć w naszym samochodzie.

Antena DVBT służy nam pomocą, jeżeli chcemy zwiększyć możliwości swojego radia.Anteny DVBT – większa liczba kanałów w paśmie

Aby odbierać ten rodzaj sygnału potrzebujemy jednak specjalnej anteny DVBT. Obecnie nie powinno być problemu z jej zakupem, ponieważ – jak wspomnieliśmy wcześniej – starsze technologie zostały wyłączone z użytku. Stało się tak ponieważ format cyfrowy pozwala na przesyłanie większej liczby kanałów. O ile w sygnale analogowym jedno pasmo oznaczało jedną stację, tak tutaj mamy ich siedem od ośmiu.

Wiele różnych wariantów

Szukając sprzętu do samochodu musimy zwrócić uwagę, że potrzebujemy zupełnie czegoś innego, niż w przypadku stacjonarnego odbiorcy. Anteny DVBT i sprzęt odbiorczy w samochodzie musi sobie radzić z odbiorem sygnału przy dużych prędkościach. Oporządzenie odbiorcze musi sobie radzić z tą techniczną niedogodnością, aby zapewnić dobrą jakość dźwięku i czytelny sygnał.