Filtr powietrza – zdrowe płuca Twojego samochodu

W celu zachowania optymalnego przebiegu procesu spalania w komorze silnika, konieczny jest odpowiedni, sprawny filtr powietrza. Jeżeli zostanie on zanieczyszczony, z czasem może dojść do zubożenia mieszanki paliwowo-powietrznej, a co za tym idzie moc silnika zacznie spadać.

Wysoką jakość filtra powietrza zapewniają znane marki.

Filtr powietrza – podstawowa funkcja

Ważne jest, aby dostarczane do silnika i wnętrza samochodu powietrze było czyste. Filtr powietrza ma więc za zadanie przechwytywanie zanieczyszczeń, które po dostaniu się do silnika mogą spowodować przyspieszenie zużycia wielu jego elementów. Ponadto redukuje szumy generowane podczas zasysania powietrza do wnętrza samochodu. Istotny będzie więc materiał, z którego wykonano ten element, a także jak największa powierzchnia filtrująca.

Nieodpowiedni filtr powietrza może zaburzyć pracę silnika.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Rola filtra powietrza jest bardzo znacząca. Powinien być on wymieniany regularnie, co maksymalnie 40 tys. kilometrów. Jeśli jednak jeździmy po zapylonych okolicach, lub po prostu samochód jest użytkowany intensywnie, sugeruje się wymianę nawet co 15-20 tysięcy kilometrów. Dzięki temu zachowamy optymalną pracę silnika, a jego żywotność nie zacznie spadać. Kupując filtr powietrza, warto zwrócić uwagę na produkty renomowanych firm. Stosują one odpowiednie materiały, zapewniają wysoką jakość i prawidłową filtrację. Nadmierne oszczędzanie i kupowanie produktów nieznanego producenta, może skutkować wzrostem oporów, które przyczynią się do problemów z pracą silnika. Przyda się również porada eksperta.