Seagate Backup PLUS STDR4000200 – sposób na kopię zapasową

Kopia zapasowa danych to kluczowa sprawa. Seagate Backup PLUS STDR4000200 to dysk, który dzięki swojej pojemności sprawdzi się w wielu zastosowaniach. Warto poznać jego parametry i zastanowić się nad wyposażeniem w ten sprzęt.

Seagate Backup PLUS STDR4000200 wykonany został w technologii HDD

Seagate Backup PLUS STDR4000200 – podstawowe dane

Dysk twardy zewnętrzny Seagate Backup PLUS STDR4000200 o pojemności 4TB podłączymy do komputera z wykorzystaniem złącza USB 3.0. Prędkość obrotowa urządzenia wynosi 5400 obrotów na minutę. Duża pojemność pozwala na swobodne tworzenie kopii różnych danych, nie ograniczając użytkownika. Biorąc pod uwagę fakt, że na dyskach naszych komputerów przechowujemy coraz więcej istotnych plików, warto zastanowić się nad taką inwestycją.

Wygląd obudowy dysku twardego Seagate Backup PLUS STDR4000200

Kopia zapasowa – przyjaciel użytkownika

Niestety, każdemu z nas kiedyś zdarzy się niespodziewana awaria sprzętu. W tym momencie nieoceniony okazuje się backup danych. Z łatwością przeniesiemy je na inny komputer i będziemy mogli kontynuować pracę. Produkt taki jak Seagate Backup PLUS STDR4000200 z odpowiednim oprogramowaniem, pozwoli na bardzo łatwe wykonanie kopii niezbędnych danych. Oszczędzi to przede wszystkim stresu, a także pieniędzy wydanych na próby (niekoniecznie skuteczne) odzyskania danych z uszkodzonego nośnika zamontowanego w zepsutym komputerze. Pod tym względem należy myśleć przyszłościowo – gdy pojawią się problemy techniczne, może być już zdecydowanie zbyt późno.