Opony – jakie wybrać?

Jak powszechnie wiadomo, opony umożliwiają sprawne przemieszczanie się po drodze. To dzięki nim dotrzesz w wybrane miejscu bez szwanku. I choć dla niektórych opony to tylko akcesoria, to nie każdy zdaje sobie sprawę, że to właśnie one wpływają na komfort jazdy. Chcesz zmienić opony w swoim samochodzie? Zastanawiasz się, czy to dobry moment? Przekonaj się sam!

opony

Opony – kiedy je zmienić?

Po pierwsze, należy sprawdzić wysokość bieżnika. Im niższa wartość, tym większe ryzyko, że samochód straci kontrolę podczas deszczu, czy złych warunków atmosferycznych. Ważnym aspektem jest także stan gumy. Jeżeli opona ma jakiekolwiek wybrzuszenia, czy uszkodzenia z boku to znak, że kwalifikuje się do wyrzucenia.

Czym kierować się przy wyborze opon?

Po pierwsze, ważne jest, aby opony były dopasowane do rodzaju pojazdu. Zupełnie inne paramenty przeznaczone są dla samochodu osobowego, a inne dla ciężarowego. Zakupione akcesoria powinny odpowiadać również panującej porze roku. Opony zimowe zapewniają lepszą przyczepność i chronią przed poślizgiem, natomiast te letnie pozwalają na lepsze osiągi podczas letnich miesięcy, dostosowując opony zarówno do suchej, jak i mokrej powierzchni. Pamiętaj o tym, że opony to niezbędne wyposażenie Twojego samochodu, dlatego tak ważne jest, aby były jak najlepszej jakości.