Giętarka do rur miedzianych – sprzęt dla instalatora

Czy giętarka do rur miedzianych jest obowiązkowym wyposażeniem warsztatu osoby zajmującej się chłodnictwem i klimatyzacją? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Jakość montażu całej instalacji zależy od bardzo wielu szczegółów. Odpowiednie przeprowadzenie przewodów z czynnikiem chłodniczym może być dużym wyzwaniem, a w końcowym rozrachunku wpłynąć na poprawność działania całego systemu.

Profesjonalna giętarka to ważny element wyposażenia dla profesjonalistów

Giętarka do rur miedzianych – profesjonalny zestaw narzędzi

Zestaw z giętarką składa się z wymiennych matryc o średnicy 8 do 22 mm, które utrzymują rurkę w odpowiedniej pozycji. Złożony sprzęt zajmuje niewiele miejsca, przez co można go przechowywać w poręcznej, oczywiście dołączonej walizce z tworzywa sztucznego. Giętarka do rur miedzianych to praktyczne wyposażenie, które ułatwia pracę również z innymi popularnymi miękkimi metalami tj. aluminium.

Układanie rur miedzianych ułatwi giętarka

Gdzie znajdę tego typu sprzęt?

Giętarkę do rur miedzianych można zamówić na stronie elgracool.pl. W asortymencie tego sklepu internetowego znajdują się przede wszystkim urządzenia chłodnicze i klimatyzacyjne, a także akcesoria do nich. Profesjonalny instalator zamówi tam również sprzęt pomiarowy, a także praktyczne narzędzia, które pomogą mu w codziennej pracy. Wymagający klient decyduje się na usługi najlepszych – dobre wyposażenie może pomóc w podniesieniu jakości i renomy oferowanych usług.