Program czyste powietrze – ekologia i ekonomia

Zastanawiasz się nad modernizacją instalacji grzewczej w swoim budynku? Warto dostosować ją do wymagań, które przewiduje program czyste powietrze. Dzięki temu będzie ona bardziej ekologiczna, a po złożeniu wniosku będziesz mógł otrzymać wsparcie finansowe państwa.

Program czyste powietrze to szansa dla Krakowa.

Program czyste powietrze – do kogo jest skierowany?

Adresatem priorytetowego programu „Czyste powietrze” są właściciele lub współwłaściciele domów jednorodzinnych. Mogą oni składać wniosek o dotację lub preferencyjną pożyczkę na potrzeby szeroko pojętej termomodernizacji. Dotyczy to zarówno budynków nowych jak i stojących, modernizowanych. Warto dokładniej zapoznać się z wytycznymi i zastanowić się nad kształtem swojej inwestycji.

Walka ze smogiem w ramach programu czyste powietrze to priorytet dla władz.

Co obejmuje dofinansowanie?

Program czyste powietrze to nie tylko wymiana urządzenia grzewczego na nowe, bardziej ekologiczne. W ramach inwestycji objętej wsparciem można również docieplić budynek. Chodzi tutaj przede wszystkim o ocieplenie ścian zewnętrznych i wewnętrznych. Czyste powietrze to także wymiana okien i drzwi oraz montaż nowoczesnej wentylacji mechanicznej. Na stronach Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej znaleźć można szczegółowe wytyczne. Priorytetem jest sprawność, a co za tym w większości wypadków idzie – ekologia.
Dużo informacji na ten temat znaleźć można również na blogu Kotły klasy 5. Artykuł „Program czyste powietrze – dofinansowanie termomodernizacji budynku” dostępny na stronie http://kotly-klasy-5.pl/program-czyste-powietrze-dofinansowanie-termomodernizacji-budynku.html to wstęp do serii, w której zostaną omówione najważniejsze aspekty tej ciekawej inicjatywy.