Zbiornik buforowy – usprawnij pracę swojego kotła!

Zbiornik buforowy do instalacji z kotłem na paliwo stałe – czy warto? Odpowiedź jest prosta – tak! Oczywiście, instalacja bez zasobnika będzie w stanie skutecznie ogrzać nasz dom. Jednak zwiększenie jej pojemności wodnej niesie ze sobą wiele korzyści.

Wśród zbiorników buforowych znaleźć można również produkty z wężownicą.

Zbiornik buforowy – jaka jest jego rola?

Montując w systemie grzewczym zbiornik buforowy, znacząco zwiększamy ilość wody kotłowej w obiegu. Dzięki temu, będzie ona w stanie akumulować duże ilości ciepła pochodzące z kotła. Nagłe zatrzymanie odbioru ciepła – np. z powodu zamknięcia zaworów we wszystkich grzejnikach, lub nagły wzrost mocy dostarczanej nie spowodują szybkiego podniesienia temperatury wody w obiegu. W związku z tym oddalamy ryzyko przegrzania budynku, a także zagotowania instalacji. Zbiornik buforowy pozwala również na wykorzystanie energii w późniejszym czasie. Pomimo wyłączenia kotła, grzejniki będą dłużej ciepłe.

Zbiornik buforowy umożliwia wykorzystanie energii po wyłączeniu kotła klasy 5.

Więcej zalet?

Zasobnik buforowy niesie za sobą również wiele innych pozytywów dla działania instalacji, a także – w efekcie – kieszeni jej użytkownika. Warto zastanowić się nad taką inwestycją, gdyż podnosi ona komfort i bezpieczeństwo. Wszystkich zainteresowanych tym tematem zachęcamy do zapoznania się z pełną wersją artykułu o plusach zbiornika buforowego, dostępną na stronie: http://kotly-klasy-5.pl/zbiornik-buforowy-do-kotla-czy-warto.html