Ulga termomodernizacyjna – wsparcie dla inwestora

Ocieplenie budynku niesie ze sobą poważne koszty. Istnieją jednak systemy pomocy, które wspierają inwestorów decydujących się na obniżenie zużycia energii w domach. Jednym z nich jest ulga termomodernizacyjna. Pozwala na odliczenie części kosztów od podstawy podatku.

W ramach ulgi termomodernizacyjnej można ocieplić również przegrody wewnętrzne.

Jak działa ulga termomodernizacyjna?

Pomoc ta jest skierowana do właścicieli i współwłaścicieli budynków mieszkalnych jednorodzinnych. Odliczeniu podlegają instalowane materiały budowlane tj. np. ocieplenie ścian, okna i drzwi, bramy garażowe, a także nowoczesne urządzenia grzewcze wraz z armaturą. Ulga termomodernizacyjna wraz z pożyczką lub dotacją w ramach programu Czyste powietrze stanowią bardzo dużą pomoc. Dlatego też warto dokładniej zapoznać się z możliwościami, jakie przygotował dla podatników ustawodawca. Oczywiście, bardzo istotne jest tutaj posiadanie odpowiedniej dokumentacji w postaci faktur. Bez nich, w razie kontroli, nie będziemy w stanie udowodnić poniesionych kosztów.

Ulga termomodernizacyjna to wsparcie dla właścicieli i współwłaścicieli domów.

Czy warto?

Korzystanie z form pomocy takich jak ulga termomodernizacyjna niesie ze sobą wiele pozytywów. Wsparcie finansowe ma na celu nie tylko podniesienie komfortu użytkowania budynków, ale również zmniejszenie ich zapotrzebowania na ciepło. W efekcie nie tylko oszczędzamy pieniądze, ale korzystając z nowoczesnych kotłów lub pomp ciepła emitujemy również mniej zanieczyszczeń do środowiska.

Więcej informacji na ten temat znaleźć można w artykule na blogu Kotły Klasy 5. Jest on dostępny pod adresem: http://kotly-klasy-5.pl/ulga-termomodernizacyjna.html. Warto zainteresować się dostępnymi ulgami, gdyż pozwalają one zaoszczędzić dwukrotnie. Po raz pierwszy – podczas inwestycji i drugi – w trakcie eksploatacji nowoczesnego urządzenia grzewczego.