Woodpecker Iled – polimeryzacyjna lampa diodowa

Jednym z najbardziej elementarnych – a zupełnie nieoczywistych – narzędzi stosowanych przez dentystów są lampy diodowe. Jest to zupełnie podstawowy element pracy. Żeby w ogóle móc cokolwiek zrobić w jamie ustnej pacjenta, stomatolog musi wpierw dokonać gruntownych oględzin, zdiagnozować i zbadać chore miejsca. Woodpecker Iled to lampa, która to umożliwia.

Woodpecker Iled przyśpiesza wiązanie kompozytu

Badanie prowadzone w jamie ustnej jest o tyle problematyczne, że światło ma tam utrudniony dostęp. Nawet jeżeli szeroko otwieramy usta, to lekarz musi się zbliżyć i nachylić, żeby zobaczyć problematyczne miejsca, a tym samym może sam sobie zasłonić naturalne światło. Stąd powstała potrzeba na dedykowany sprzęt oświetleniowy, który ułatwiałby oględziny, a także samo dalsze zabiegi. Woodpecker Iled to także lampa polimeryzacyjna. Oznacza to, że jej światło przyśpiesza wiązanie kompozytu, czyli substancji użytych do regeneracji ubytków.

Definicja mobilnego narzędzia

Woodpecker Iled to nowoczesne i wygodne narzędzie. Posiada wbudowany akumulator o dużej pojemności. Dzięki temu można długo pracować z jego pomocą. Jest także bezprzewodowe, co znacząco ułatwia operowanie nią w jamie ustnej pacjenta, tym bardziej, że główka ma możliwość obrotu o 360 stopni.