Zasilacze LED – aby nasze światło jaśniało wszystkim, którzy są w domu

Oświetlenie typu LED staje się symbolem nowoczesnego domu. O jego niebywałych zaletach mówią już nie tylko producenci i sprzedawcy tego rodzaju żarówek, lecz także naukowcy, ekolodzy, influencerzy czy przedsiębiorcy. Oprócz tego, że jego produkcja mniej eksploatuje środowisko, zapewniają także realne oszczędności dla naszej kieszeni. Ale to nie tylko kwestia żarówek, lecz także zasilacze LED.

Zasilacze LED a optymalizacja zużycia prądu

Zasilacze LED potrafią przyczynić się do mniejszego zużycia prąduRóżnego rodzaju systemy oświetleniowe czy taśmy są zasilane bardzo często przez taśmy LED. Aby jak najlepiej wykorzystać potencjał żarówek ledowych, a także osiągnąć minimalne zużycie prądu, należy właściwie dobrać parametry zasilacze LED do tego, jaki układ mamy do wykorzystania. Dobry zasilacz jest o tyle ważny, że prąd w gniazdku elektrycznym posiada napięcie 230V, żarówki ledowe wymagają natomiast nie więcej, niż dwunastovoltowego napięcia.

Rodzaje i możliwości zasilaczy

Zasilacze LED dzielimy, z grubsza rzecz biorąc, na dwie grupy, mianowicie na hermetyczne oraz modułowe. Jeśli potrzebujemy bardziej konkretnej specyfikacji, możemy się także zainteresować modelami gniazdkowymi, standardowymi lub wodoszczelnymi. Warto przemyśleć wcześniej sposób montażu oświetlenia ledowego, gdyż przy wyborze zasilacza będziemy potrzebowali także konkretnej długości kabla, rozdzielaczy i przedłużaczy.