Szklanki do whisky z grawerem

Whisky to jeden z ulubionych rodzajów alkoholu mężczyzn. W koktajlach sprawdza się świetnie podczas spotkań towarzyskich. Z kolei w czystej formie bardzo dobrze uzupełnia spokojny wieczór. Jest to trunek bardzo różnorodny. Dla szukających nowych doznań smakowych ma wiele do zaoferowania. Jedne whisky będą delikatne, inne ostre, jedne owocowe, a inne dymne. Kiedy natomiast sprawdzimy te z różnych krajów, otworzą się przed nami dodatkowe możliwości. Najlepiej jednak whisky smakuje w odpowiednio dobranych do niego szklankach – i takie właśnie szklanki do whisky z grawerem znajdziesz teraz w naszym sklepie.

Jakie szklanki do whisky z grawerem?

Najpopularniejszym rodzajem szkła używanego do serwowania whisky jest szklanka zwana „old fashioned”. Nazwę tą z pewnością wielu z Was kojarzy z najpopularniejszym koktajlem, przygotowywanym na bazie tego alkoholu. Inne równie popularne nazwy tej szklanki to rock glass czy tumbler. Czym się charakteryzują? Są to szerokie, niskie szklanki, o grubym dnie. Zwykle ich boki są proste, a dno okrągłe, ale ostatnimi czasy coraz popularniejszy staje się model w wersji kulistej lub z dnem o kształcie kwadratu – takie modele znajdziesz u nas w sklepie pod hasłem szklanki do whisky z grawerem.

szklanki do whisky z grawerem

Dlaczego kształt szklanek ma znaczenie?

Podawanie whisky w odpowiednich szklankach ma o tyle duże znaczenie, że budowa takiego tumblera sprawia, iż spora powierzchnia napoju ma kontakt z powietrzem. Dzięki temu trunek znacznie lepiej uwalnia swój zapach. Jeżeli chcesz sprezentować komuś bliskiemu tego typu szkło – w naszym sklepie znajdziesz szklanki do whisky z grawerem o idealnym kształcie. Zapraszamy!