Kim jest Dariusz Zalega?

Dariusz Zalega to dziennikarz oraz scenarzysta filmów dokumentalnych, a także autor książek. Jakie są to utwory i dlaczego warto po nie sięgnąć?

Sylwetka Dariusza Zalegi

Człowiek orkiestra, to określenie, które najlepiej opisuje, kim jest Dariusz Zalega. Poza działalnością dziennikarską oraz związaną z tworzeniem filmów zajmuje się też gastronomią. Jest m.in. inicjatorem Rebel Beer Tour, czyli wycieczek po czeskich minibrowarach, które mają wartość i historyczną, i quasi-gastronomiczną. Ma także swoją restaurację o nazwie Hospoda, która została zlokalizowana w Katowicach. Często odbywają się w niej promocje różnego rodzaju książek, co jest zbieżne z zainteresowaniami literaturą autora.

Najważniejsze publikacje Zalegi

Zalega jest także autorem dwóch książek, w tym jednej pt. „Śląsk zbuntowany” oraz drugiej „Bez Pana i Plebana. 111 gawęd z ludowej historii Śląska”. Jak widać obydwie są mocno osadzone właśnie na Śląsku, co wynika z głębokiej fascynacji autora właśnie tym regionem. Co ważne dla czytelników, można znaleźć je nie tylko w wersji papierowej, ale także na ebooki. Sprawia to, że poznawanie jakże ciekawych historii przytaczanych przez autora jest jeszcze łatwiejsze.

Jeśli interesujesz się historią Śląska oraz tamtym regionem, koniecznie sięgnij po publikacje Dariusza Zalegi. Są to utwory osoby niosące ogromną wiedzę na temat tamtego regionu, stąd też zdecydowanie warto je wybrać.