Domy kanadyjskie Małopolska – drewno w nowym wydaniu

Pomysł na budowę domów kanadyjskich w Małopolsce przyszedł, jak sama nazwa wskazuje z Kanady. Jednak ciągle nie jest to popularne rozwiązanie w naszym kraju, pomimo tego, że żyjemy w podobnym klimacie jak Kanadyjczycy. Polacy ciągle gustują w domach murowany i ciężko ich namówić do inwestycji w energooszczędne, a przede wszystkim tańsze i szybsze w budowie rozwiązania.

Technologia szkieletowa – charakterystyka

domy kanadyjskie małopolska przykład konstrukcjiMateriał, z którego wykonane są domy kanadyjskie w Małopolsce to drewno, a technologia ich budowy nazywana jest szkieletową. Wokół tego typu domów urosło
wiele historii i mitów, np. ludzie obawiają się, że drewno łatwo się zapali lub zostanie zjedzone przez korniki. Jak jednak wygląda rzeczywistość? Przede wszystkim obalmy wysunięte przez nas mity. Wbrew pozorom drewno użyte do budowy takich domów jest niepalne. Wynika to z faktu wyłożenia ścian wełną – nie mają więc one dostępu do tleny, a jak wiemy ogień nie istnieje bez jego udziału. Co do korników – nie ma się czego obawiać. Drzewo wykorzystane do budowy tego typu domów jest suszone komorowo w temperaturze 60 stopni C, co jest zgubne nie tylko dla szkodników, ale także pleśni!

Domy kanadyjskie Małopolska – zalety

Domy kanadyjskie to technologia ciągle raczkująca, ale Ci, którzy zaryzykowali, mówią o niej w samych superlatywach. Zalety tego rozwiązania to między innymi:
domy kanadyjskie małopolska przykład domu drewnianego

  • Energooszczędność – wypełnienie ścian wełną mineralną sprawia, że nie ma potrzeby docieplać ich w tradycyjny sposób.
  • Trwałość konstrukcji – to chyba największa obawa przed inwestycją w budynek szkieletowy – obalając mit o nietrwałości budynków, posłużymy się przykładem – w Nowym Yorku stoją domy mające prawie 200 lat!
  • Niższe koszty budowy – domy murowane są droższe od drewnianych średnio o 15%. Jest to wynikiem zajmowania mniejszej powierzchni budynku przez jego ściany.
  • Pro-zdrowotność – w domach kanadyjskich w Małopolsce czuć specyficzny mikroklimat i zdrowotny zapach drewna – to idealne rozwiązanie dla osób z problemami alergologicznymi.
  • Niskie koszty użytkowania – szacuje się, że roczny koszt utrzymania domu drewnianego o powierzchni 100 m^2 wynosi około 5000 zł (w koszty wliczono prąd, wodę, ogrzewanie i inne media).

Ibudhaus – więcej niż technologia!

Ibudhaus buduje domy kanadyjskie w Małopolsce już od 1991 roku. Ich konstrukcje cechują się wysoką odpornością na działanie czynników atmosferycznych. W portfolio firmy znajdziecie ponad 500 zdjęć domów, które wybudowali fachowcy z Ibudhaus. Ponadto większość właścicieli zgodziła się na udostępnienie adresów swoich domów, dlatego na własne oczy możesz się przekonać, jak technologia szkieletu drewnianego sprawdza się w codziennym użytkowaniu. Zachęcamy do kontaktu:
Adres: ul. Kamieńskiego 30, 30-524 Kraków
Telefon: +48 500 277 210
E-mail: krakow@ibudhaus.pl

oraz obejrzenia projektów na stronie internetowej www.ibudhaus.pl/

2 komentarze

Comments are closed.