Odlewnia protetyczna – niezbędny sprzęt w każdej pracowni

Z biegiem czasu wielu z nas traci swoje zęby. Z ratunkiem przychodzi protetyka stomatologiczna, której zadaniem jest odbudowa pierwotnych warunków zgryzowych w jamie ustnej. To niezwykle delikatna dziedzina dentystyki, dlatego wymaga specjalistycznego sprzętu. W naszych wcześniejszych artykułach wspominaliśmy już o wtryskarkach, wyciągach, a dzisiaj opowiemy o odlewni protetycznej.

Odlewnia protetyczna – zastosowanie

Odlewni protetycznej używa się praktycznie w każdym, lepszym gabinecie stomatologicznym, który oferuje swoim pacjentom leczenie z zakresu protetyki. Dzięki takiemu sprzętowi jest możliwe wykonanie wypełnień zębów oraz produktów, które będą imitowały naturalne uzębienie. W odlewni można wykonać:

  • wkłady i nakłady, które odbudowują zniszczone korony zębów
  • licówki – stosowane są do zmiany kształtu zębów, ich przedłużania, albo zamykania diastemy
  • korony – stosowane do korekty kształtu zębów lub ich odbudowy
  • mosty – są stosowane do odbudowy zęba w przednim oraz bocznym odcinku

Jak uzyskać odpowiedni odlew?

Odlewnia protetyczna do robienia protez zębowychPrzed opracowaniem zębów musi zostać wykonany model orientacyjny oraz jego dokumentacja fotograficzna. Jest to istotne w przypadku, gdy zabieg zmieni znacznie pozycję zęba. Dzięki odlewni protetycznej dentysta jest w stanie zobaczyć, gdzie najlepiej wstawić uzupełnienie, żeby jak najmniej ingerować w pierwotne warunki zgryzowe. Po tym dobierany jest kolor takiego uzupełniania na podstawie specjalnie opracowanych kluczy. Wykonany model i opis koloru jest następnie oddawany do wyciśnięcia w odlewni protetycznej. Oczywiście taki odlew jest objęty szeregiem norm. Materiał, z którego wykonywane jest uzupełnienie zębowe musi być bezpieczny i nie zawierać szkodliwych dla zdrowia substancji.

Odlewnia protetyczna od firmy ROKO

Firma ROKO jest znanym w Polsce i na świecie dostawcą urządzeń takich jak odlewnie protetyczne, wtryskarki, piaskarki i frezarki do laboratoriów dentystycznych. Produkty firmy cechują się zaawansowaniem technologicznym i najwyższą jakością, dlatego korzystając z oferty produktowej ROKO możesz znacznie podnieść poziom swoich usług, a Twoi pacjenci jeszcze bardziej będą z nich zadowoleni. Zachęcamy do kontaktu:

Adres: ul. Bór 177, 42-200 Częstochowa
Telefon: 602 296 468
E-mail: biuro@rokodent.pl